Türkler Hackingde zirveyi ruslarla paylaşıyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Sawyer
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 319
Kayıt: 21 Nis 2006, 15:46
Konum: KOSOVA
İletişim:

Türkler Hackingde zirveyi ruslarla paylaşıyor

Mesaj gönderen Sawyer » 10 Ağu 2007, 23:28

Türk hackerlar Ruslarla kapısıyor
Toplam İnternet alanının yüzde 3'ünü kullanan hackerlar, 150 milyar dolarlık e-ticaretin 1-2 milyarna hükmediyor. e-korsanlıkta Türkler, Rusya ile yarısırken gözde hedeflerleri ABD.
21 Eylül 2006 14:57
Yazı boyutunu büyütmek için


İnternet ve web sitesi güvenligi kurulusu Scan Alert Genel Müdürü Michael R. Ayers, Türkiye'nin Hacker'lık alanında dünyada ikinci konumda oldugunu savundu. ABD firması Scan Alert, Hacker Safe güvenlik sertifikasını, Arcadla Teknoloji isbirligi ile Türkiye pazarına sunması dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konusan Ayers, Hacker'lıkta Türkiye'nin dünyadaki ilk üç arasındaki yerinin hiç degismedigini söyledi.

MİLYAR DOLARLIK RANT'A HÜKMEDİYORLAR

Yeni nesil İnternet korsanlarının, Hacker'ların son derece usta ve iz bırakmadan hareket ettiklerini belirten Ayers, Hacker'ların ele geçirdikleri kredi kartı bilgilerini, daha önce bu suçu isleyen insanlara ilettigini, bu kredi kartı bilgilerini satın alan sahısların önce 1-2 dolarlık satın alma ile kredi kartını denediklerini, kartın çalıstıgından emin olunca da pahalı satın aldıklarını anlattı. Çalınan kredi kartının bedelinin 50 dolardan 150 dolara kadar çıktıgını, Hacker'ların bu sekilde para kazanıp, haksız bir söhret sahibi olduklarını kaydeden Ayers, dünya genelinde kullanılan İnternet bant genisliginin yüzde 3'ünün aktif olarak Hacker'lar tarafından kontrol edildigini, yeni alınan bilgisayarın mutlaka bir Hacker'ın taramasından geçtigini vurguladı. Ayers, ''Dünyada e-ticarette 150 milyar dolarlık bir dönüsüm var. Bunun birkaç milyar dolarlık kısmı Hacker'lar tarafından ele geçiriliyor. Kesin rakamı söylemem mümkün degil, çünkü bunların bir kısmı hasır altı ediliyor'' dedi.

ABD DENİZ PİYADELERİ HACKER'LARIN GÖZDESİ

Hacker Safe sisteminin çalısması hakkında da bilgi veren Ayers, sistemin California'daki bilgi merkezinin diger sistemlere baglanarak günlük tarama ile güvenlik açıgını ortaya çıkardıgını söyledi. Dünyada FBI/SANS'ın belirledigi en önemli 20 güvenlik açıgı bulundugunu ifade eden Ayers, Hacker Safe'in günlük olarak bu 20 güvenlik açıgını taradıgını, 10 binden fazla günlük güvenlik açıgına karsı sistemleri kontrol ettigini anlattı. Yahoo'nun bütün güvenlik taramasını ABD'de Scan Alert'in sagladıgını belirten Ayers, ''İnsanların ABD'ye olan antipatilerinden dolayı dünyadaki en fazla Hacker saldırılarına ABD deniz piyadeleri maruz kalıyor. Bunun güvenligini de Scan Alert yapıyor'' dedi.

Michael Ayers, Türkiye'de firmaların web sitelerinin güvenliginin SSL tarafından yürütüldügünü, ancak bunun günümüzde bir ise yaramadıgını, Türk tüketicisinin yanıltıldıgını söyledi. Web sitesi ve İnternet güvenligi konusunda Visa ve MasterCard'ın üç ayda bir denetim öngördügünü ancak, her gün 10 yeni güvenlik açıgı ortaya çıktıgını ifade eden Ayers, en iyi yöntemin günlük taramalar oldugunu kaydetti. Ayers, kontrolleri altındaki hiçbir sitenin Hack'lenmedigini, Türk tüketicilerinin de Hacker'lara karsı korunmayı hakettiklerine inandıkları için Türkiye pazarına girdiklerini belirtti.

2 BİN 500 DOLARDAN BAsLAYAN FİYAT

Scan Alert Türkiye Genel Müdürü Özgür Koca da, Türkiye'nin Hacker'likte neden ilk sıralarda oldugunun sorulması üzerine, ''Türklerin bir sekilde Hacker'lıga ilgileri var. Rusya ve Türkiye, dünya genelinde birincilikte sürekli yer degistiriyor'' dedi. Türkiye'de, firmaların Hack'lendiklerini anlasalar dahi prestij kaybı olacagını düsündüklerinden bunu dile getirmediklerini söyleyen Koca, hatta bazı firmaların sistemlerinden bilgilerinin alındıgından haberi olmadıgını anlattı. Visa'nın Scan Alert'in partneri oldugunu kaydeden Koca, bu sistemle yüzde 99,99 güvenlik sagladıklarını belirtti. Koca, bu isin firmalara maliyetine iliskin olarak da, ''5 bagımsız bilgisayar için fiyat 2 bin 250 dolardan baslıyor'' dedi.

HACKER SAFE NASIL ÇILIsIYOR

Hacker Safe, servis sagladıgı sitelerde Visa, MasterCard ve FBI gibi kurulusların belirledigi 60 binden fazla açıgı denetleyerek, kredi kartı ile yapılacak alıs verisler ve İnternet üzerinden gerçeklesecek islemlerde güvenli bir ortam sunuyor. Ken Leonard tarafından 2001 yılında kurulan Scan Alert, halen 40 ülkede 150 yetkili satıcı ile 75 binden fazla Hacker Safe sertifikalı siteye servis saglıyor. Sistemi her 15 dakikada bir kontrol ederek dısardan gelebilecek herhangi bir saldırıya karsı koruma gelistiren Hacker Safe, her ay 75 milyon web sayfası üzerinde yaklasık 3 milyar kez gösteriliyor. Tüm dünyada 7 gün 24 saat İngilizce, Çince, Almanca, Flamenkçe, Portekizce ve İspanyolca destek hizmeti veren Scan Alert, yakın gelecekte Türkçe destek de sunacak.
HERKES EFENDİ OLACAK!!!!Cevapla