Yahoo'ya rest çeken 22'lik deha

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Sawyer
Kilobyte2
Kilobyte2
İletişim:

Yahoo'ya rest çeken 22'lik deha

Mesaj gönderen Sawyer » 10 Ağu 2007, 23:27

Henüz 22 yasında olan ABD'li Mark Zuckerberg, dehasını paraya çevirerek dünyanın en zengin adamı olma yolunda hızla ilerliyor. Microsoft'un kurucusu Bill Gates'e benzetilen Zuckerberg, 10 yasında program yazmaya basladı ve 19 yasında Harvard Üniversitesi'ni 'egitimini begenmedigi' için bıraktı. İnternetteki ününü ise, 2004 yılında kurdugu 'Facebook' isimli arkadaslık sitesine borçlu. Sitenin basarısıyla Businessweek'e kapak olan ve Wall Street Journal'a röportaj veren Zuckerberg'e, dev portal Yahoo'dan 1 milyar dolarlık teklif geldi. Ancak, bu fiyatı vererek Facebook'u almayı garantiledigini düsünen Yahoo, sert kayaya çarptı. Zuckerberg, 'Siz benim sitemi batırırsınız' diyerek teklifi reddetti. Bu cevabın üzerine, teklif 1.6 milyar dolara yükseldi. Zuckerburg, Facebook'un gerçek degerinin 8 milyar doların bile üstünde oldugunu açıkladı. Facebook'un yönetim kurulundaki 3 isimden biri olan Peter Thiel de, Facebook'un 11 milyon 600 bin genç ziyaretçiye ulastıgını söyledi.

SABAH 08.00'DE KALKAMAM!

Mark Zuckerberg, ABD'nin en iyi üniversitelerinde konferanslar veriyor ve devlet baskanlarından çok dinleyici topluyor. Microsoft'la görüsmesini 'Sabah 08.00'de uyanamam' diyerek reddeden Zuckerberg'in arkadaslık sitesi 'Facebook'un fiyatı, ünlü video sitesi YouTube'u bile solladı. Facebook, internet pazarında, özellikle 14-35 yas aralıgındaki müsteriye ulasmak isteyen firmalar için en etkin tanıtım kanallarından biri.
Alıntıdır...
HERKES EFENDİ OLACAK!!!!

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: Yahoo'ya rest çeken 22'lik deha

Mesaj gönderen velociraptor » 11 Ağu 2007, 05:21

raconcu yazdı:Microsoft'la görüsmesini 'Sabah 08.00'de uyanamam' diyerek reddeden Zuckerberg
iste budur , her parasi olan degil birazda bilgisi olanlarin sözü gececek , :D
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free