Casus program ile aldatılmaya suçüstü...!!!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Casus program ile aldatılmaya suçüstü...!!!

Mesaj gönderen uçs » 10 Ağu 2007, 17:53

Esini aldatan kocayı casus cep telefonu programı yakalıyor...

İstenen her odayı dinlemede kullanılan casus telefon yazılımına ilgi çok büyük. Müsterilerin büyük kısmı, aldatıldıgını düsünen kadınlar..

Aldatıldıklarından süphelenenlerin eslerini dinlemede kullandıkları casus telefon yazılımı kendi alanında çok satanlar listesinin zirvesine yerlesti. Casusluk aletleri satan Amedya'nın sahibi Mehmet Ogul, SABAH'a, Hong Kong'dan getirdigi sistem için çok sayıda siparis aldıgını açıkladı. Ogul'un verdigi bilgiye göre takip sistemini alanların yüzde 75'i kadın ve kadınların da yüzde 80'i tesettürlü. Mehmet Ogul, tesettürlü kadınlardan birinin, sistemi 15 gün boyunca kullandıgını ve esinin kendisini aldatmadıgını anlayınca tesekkür ederek yazılımı iade ettigini bildirdi.

KAMERA MÜsTERİSİ GÜNEY OTELLERİ
Mehmet Ogul casus telefon yazılımını, çok büyük bir firmanın da kullandıgını açıkladı. Bu firma için sirket telefonları üzerinden bütün çalısanları izleyen bir sistem kurduklarını kaydeden Ogul, müsteri profilini söyle açıkladı: "Müsterilerimizin çogunu kadınlar olusturuyor. Telefon yazılımını, çocuklarını takip etmek isteyen aileler, bebek bakıcısının evde çocuga karsı muamelelerini anlamak isteyen ebeveynler, personelini takip ettirmek isteyen büyük firmalar ve soyguncularla isbirligi ihtimaline karsı kuryelerini izlemek isteyen kuyumcular alıyor. Geçenlerde bir karı koca geldi ve anlasmalı olarak birbirlerinin cep telefonuna casus yazılım yükletti." Mehmet Ogul ayrıca, özellikle yaz aylarında güneydeki otellerden gelen gizli kamera taleplerinde artıs kaydedildigini söyledi. Ogul söyle dedi: "Hazirandan eylüle kadar tavan yapıyor. Gizlenince gizli kamera niteligine bürünecek kameralar diyelim ya da. Güneydeki oteller alıyor. Adreslerine bakarak otel olduklarını biliyoruz. Gizli kamera olarak mı kullanıyorlar yoksa koridorda güvenlik kamerası olarak mı kullanıyorlar onu bilmiyoruz. Devlet kurumlarından da anti-sistemleri almak isteyenler oluyor." Yedi yıldır casusluk aletleri satan Mehmet Ogul bugüne kadar toplam 60 bin siparis almıs.

Nasıl çalısıyor?

Casus yazılımın çalısma sistemi basit. Cep telefonuna bir yazılım yükleniyor. Genelde, hediye telefonlara önceden yükleme yapılabiliyor ya da takip edilecek kisinin telefonuna gizlice casus program indiriliyor. İslem 15 saniye sürüyor. Ekranda görünmeyen bu program sayesinde telefonu kullanan kisi istendigi zaman aranıyor. Ancak karsı telefonda aramanın gerçeklestigine dair hiçbir belirti görünmüyor. Telefon çalmıyor, ekranında numara görünmüyor. Sistem, telefonu otomatik olarak cevaplandırdıgında ise o anda bulunulan yerdeki sesler net bir sekilde kaydediliyor. Ogul, programın üç ayrı versiyon halinde basitten gelismise dogru 450, 500 ve 650 YTL'lik fiyatlarla satıldıgını söyledi.

ALINTIDIRKullanıcı avatarı
feyizz
Kilobyte1
Kilobyte1
Mesajlar: 261
Kayıt: 25 Mar 2006, 09:24
Konum: Istanbul

Mesaj gönderen feyizz » 10 Ağu 2007, 17:57

Haberler ve Forumlardan önce ilk sordum.com'da...
Daha sonra baktım ki birebir aynı söz cümleler ve program farklı forumlarda
Aramızdakiler iyi çalısıyor.. :cry:

viewtopic.php?t=19317

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29044
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen velociraptor » 10 Ağu 2007, 18:16

iste benim basima 5 yildir gelen seyler bunlar , insanin üretme hevesini kirici eylemler bunlar
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Mesaj gönderen uçs » 10 Ağu 2007, 18:30

feyizz yazdı:Haberler ve Forumlardan önce ilk sordum.com'da...
Daha sonra baktım ki birebir aynı söz cümleler ve program farklı forumlarda
Aramızdakiler iyi çalısıyor.. :cry:

viewtopic.php?t=19317
Dogru söylüyorsun.. :!:

Cevapla