Seagate, Samsung'un HDD kısmını Satın Almış

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4834 kez

Seagate, Samsung'un HDD kısmını Satın Almış

Mesaj gönderen velociraptor »

Geçen yılın haberi fakat ben yeni duyuyorum , duyma sebebimde aldığım 1 TB Samsung HDD in içinden çıkan seagate & Samsung garanti etiketindeki bu iki ismin neden birlikte kullanıldığını araştırmam geçelim habere

Resim

$1.38 miyar a gerçekleşen satınalma ile Seagate firması Samsung un HDD üretim birimini satın aldı böylece en büyük rakibi olan WD (Western Digital Corp) un geçen yıl aynı şekilde bir diğer HDD üreticisi olan Hitachi Ltd, firmasını satın almasına bu şekilde karşılık vermiş oldu , koreli yatırım ve güvenlik uzmanı Han Seung Hoon un yaptiği açıklamada: samsung zaten HDD üretiminden kar edemiyordu bu satış ile daha rekabetçi hale geldi dedi , HDD pazar vpayına bir göz attığımızda :

1. Western Digital - %31
2. Seagate - %30
3. Hitachi - %18 (Western Digital satınaldı)
4. Toshiba - % 11
5. Samsung - %10 (Seagate satınaldı)

satın alma işlemi, çeşitli maddeler içeriyor. Bunlardan bir tanesi, Seagate'in Samsung için sabit disk sağlayacak olması. Samsung'un dizüstü bilgisayar gibi ürünlerinde ihtiyaç olan sabit disklerin bir bölümünü, Seagate karşılamaya devam edecek.

Bu satın alma işleminin de gerçekleşmesiyle, piyasada sadece 3 tane sabit disk üreticisi kaldı:
Seagate, Western Digital ve Toshiba.

http://www.bloomberg.com/news/2011-04-1 ... iness.html
Kullanıcı avatarı
Mendenn
Gigabyte2
Gigabyte2

Re: Seagate, Samsung'un HDD kısmını Satın Almış

Mesaj gönderen Mendenn »

Hdd konusunda hiç araştırma yapmıştım taki bir ara uzakdoğu sel vurunca, hdd fiyatları fırlamıştı. Şaşırdım tabi. ARkadaşım western Digital depo ları zarar görmüş dedi. o zaman anladım ki wester digital bu devlerin başını çekiyor :D ... şuan kullandığım HDD western digitalin memnunum. şu sıralar alırsam samsung alırım çünkü hesaplı :D ...