Microsoft Messenger: Bir devrin sonu geliyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
diceratops
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1319
Kayıt: 05 Eyl 2008, 12:23
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Microsoft Messenger: Bir devrin sonu geliyor

Mesaj gönderen diceratops »

Resim

Bir dönemin efsanesi ve hala belirli kesim tarafından kullanılmaya devam eden Microsoft Windows Live Messenger için artık yolun sonu gelmiş gibi görünüyor. The Verge‘den gelen habere göre, Microsoft çok kısa süre içinde ünlü sohbet programı Windows Live Messenger’ı kapatabilir. Microsoft’un bunu 10 Kasımdan önce yapacağı tahmin ediliyor. Microsoft, MSN olarak da bilinen servisini kaldırıp anlık mesajlaşmayı tamamen Skype’a taşıyacak.

Skype’ın Microsoft tarafından satın alınmasının ertesinde birçok kişi böyle bir birleşme bekliyordu. Bu konuda belki de en çok merak edilen şey, ikisinin birleşmesinden sonra ortaya çıkan programın isminin hangisi olacağı ve arayüzün hangisine ait olacağı idi. Live Messenger’ın yaklaşık 300 milyon, Skype’ın ise 650 milyon kullanıcısı olduğu düşünüldüğünde ise, Microsoft’un bu kararı vermekte pek de zorlandığı söylenemez.

Skype ekibi son birkaç aydır Microsoft hesaplarını Skype’ın ortak çatısı altında toplamak için oldukça mesai harcıyor. Görüntülü sohbet programının son sürümünde, Facebook ve Microsoft hesabı kullanarak giriş yapılabilmesi bunun son örneği. Microsoft’un 2011 Mayıs’ında 8,5 milyardolar kazanç sağladığı açıklanan programa bu denli yatırım yapması da oldukça doğal.

Ayrıca Skype’a Windows Live Messenger hesabınız ile bağlandığınızda Messenger’daki kişi listenizin Skype’da da gözükeceğini belirtelim. Bakalım Microsoft’un gerçek anlamda bir efsane haline gelen sohbet programı Messenger’dan bu kadar kolay vazgeçmesine kullanıcılardan ne gibi tepkiler gelecek.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 31272
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: Microsoft Messenger: Bir devrin sonu geliyor

Mesaj gönderen velociraptor »

isabetli bir karar çünkü Msn işini yıllardır eline yüzüne bulaştırıp sonunda Skype yi almak zorunda kalmış bir Microsoft , aslında şaşırdığım şey MSN yapmasını beceremeyen adamlardan İşletim sistemi satın almak , bu işte bir tersilk var
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
Kullanıcı avatarı
Mendenn
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2356
Kayıt: 19 Haz 2006, 18:01
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Re: Microsoft Messenger: Bir devrin sonu geliyor

Mesaj gönderen Mendenn »

Son zamanlarda kuruluan Msn nin boyutu nerede ise işletim sisteminin boyutlarına ulaştı. Teamviewer adlı program iki bilgisayarı birbirne web üzerinde bağlıyor, onun boyutu bile bu kadar değil :D ...
Msn kendini yenileyemedi, çağın gerisinde kaldı, gözden düşüyor....
Beni bir tek sen anladın ama sende yanlış anladın be gülüm..!
Cevapla