Windows 8 ilk izlenimim

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4959 kez

Windows 8 ilk izlenimim

Mesaj gönderen velociraptor »

Windows 8 RTM yi kurdum bu metro stili Microsoftun ; beni bilgisayar kullanıcıları alakadar etmez arkadaş bir sistem yaparım herşeyde kullanırım sizde sevmek zorundasınız mesajının vucut bulmuş hali cam efektleri kalkmış ilk göze batan kısmı o , kurulumdan sonra bende 2 driveri tanımadı (windows 7 de de o şekildeydi) kendi windowsuma neden msn hesabımla giriş yapıyorum o kısmını anlamadım ve hesabı hecklenen Pc bilgisi kıt birinin (ki bolca oluyor) windowsa girişi nasıl yapacağı da merak konusu ,
OLMAMIŞ Böyle dayatma sistem olmaz , kullanıcı memnuniyeti kullanıcının ne istediği zerre kadar Microsoftun umurunda olmamış , ilk bakışta bir sistemi sevmezsseniz bu hep böyle gider Microsoft Windows 7 yi kullanılmaz hale getirip biraz süsleyip ara bir sistem olarak sunmuş , Açılışta da pek öyle bir hızlanma yok zaten sistemde ergenomi diye birşey hiç yok , stabilmidir ne gibi ek özellikleri yada güçlü yönleri vardır kullandıkça ortaya çıkacaktır fakat ben SEVMEDİM , Reklam gücü nekadar etkili bu sistemde hep beraber göreceğiz

Diğer bazı göze çarpan özellikler

Windows kurulumu 10 GB yer kaplıyor (Windows 7 ile aynı) - ben sistem geri yüklemeyi kapalı tutarım

Görev yöneticisinde Windows explorer için restart özelliği var bu ilave hoş olmuş

Hafıza kullanımı pek te az değil

Hani Aero gibi cam efektinin olmadığı varsayılırsa üstte Google chrome de sadece 1 sayfa açıkkenki hafıza ve cpu kullanımını görüyorsunuz . Bu arada mevcut ilaçların hiçbirisi işe yaramıyor

Not: C dizinine windows 8 kurduktan sonra eski sistemime geri dönmek istedim ve acronis ile aldığım Windows 7 yedeğini geri yüklediğim fakat windowsumun aktivasyon istediğine şahit oldum çok ilginç
Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte2
Megabyte2
Teşekkür etti: 56 kez

Re: Windows 8 ilk izlenimim

Mesaj gönderen Ensatech »

Aktivasyon kısmı sistem ayrıldı 100MB boot bcd bölümünden kaynaklanıyordur, oranında imagını almanı tavsiye ederim usta
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4959 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

haklsın eski windows 7 lerde böyle değildi , windows 8 lerde oraya da el atmışlar.
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir »

windows 8de korsanı önlemek için tüm port ları kapatmışlar. ama sevgili arkadaşlar bu portları nasıl açacaklarını bulmuşlar.(büyük ihtimalle bir yüksek mühendis aracılığıyla falan bulunmuştur.aksi mümkün değildir.)kurulabilir versiyonlarında portlar direk açık olarak geliyor. bu portlar aynı zamanda WGA nın etkinleştirme portu olduğunu düşünüyorum. aksi takdirde maalesef mantıklı bir açıklaması yok.
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® »

ben en son nihai sürümü kurdum aktivasyonuda yaptım tüm güncellemeleri aldım şuan aktif durumda..ben beğendim laptopta windows 8 kullanıyorum media center a güncelledim ayrıca yeni lisans girerek masaüstümde de hem 8 hem windows 7 yi dual kullanıyorum açılışta soruyor ...kimi oyunlar win 8 de çalışmıyor şuan için bi sorunla karşılaşmadım sistem 7 ile neredeyse aynı sadece biraz hafif zaten daha çok dokunmatik ekran teknolojisi üzerine yazılmış bir sistem.....
Kullanıcı avatarı
sevilaycali
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen sevilaycali »

ben sordumun win7 sini kurmayı becerene kadar microsoftan deneme sürümünü kullandım.
bence 2. vista vakası,
bt geliştirici değilim ama ben beğenmedim.
öncelikle hiç kullanım kolaylığı yok sadece dokunmatik ara yüzü var, hızlı açılıyor ama hızlı kapanmıyor, zırt pırt onu satın al bunu satın al diye app storelere yönlendirip adamı sinir ediyor.
mac gibi değil yan menü aç kapası hiç kullanıcı dostu değil.
bende modemi tanıtana kadar bir hal oldum. grafiklerini ben beğenmedim
masa üstüne kolayca ulaşmak, resimler belgelerime tek yerden ulaşmak vs. berbat.
vistanın en azından grafikleri güzeldi. bu bir garip kısaca kullanıcı tercihidir ben tercih etmedim.
Kullanıcı avatarı
pccanavari
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen pccanavari »

Resim linki kırık
Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 335 kez