Steve Jobs'un gizli günlüğü kime ait?

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1321
Kayıt: 11 Nis 2006, 22:05
cinsiyet: Erkek

Steve Jobs'un gizli günlüğü kime ait?

Mesaj gönderen Bekir 65 »

Steve Jobs'un gizli günlügü kime ait?

Aylardır merak ve ilgi uyandıran blog sayfalarının sahibi ortaya çıkarıldı.

Resim

Teknoloji sevdalılarının yaklasık 14 aydır ugrak yerlerinden biri haline gelen ve gün geçtikçe okur kitlesini artıran blog sayfalarının gerçek sahibi ortaya çıktı. Fake Steve adıyla Apple'ın icra kurulu baskanı Steve Jobs'a ait gizli günlük gibi tutulan teknoloji sayfalarında enteresan konulara yer verilmis, çesitli elestiriler ve fikirler yer almıstı.

Önceki günkü yazısında http://fakesteve.blogspot.com adresinde yazdıgı yazıların gerçek sahibini bulan kisinin New York Times çalısanlarından Brad Stone oldugunu esprili bir anlatımla aktaran Daniel Lyons, bugüne kadar beklemedigi sekilde sayfalara ilgi gösteren herkese de tesekkürlerini iletti.

Lyons fikrin bundan bir yıl kadar önce bazı yöneticilerin normal konusmalarında pek samimi olmayan tavırları üzerine kafasında olusmaya basladıgını ve "Bir CEO'nun kafasındakileri gizli bir yerden anlatmak eglenceli olabilir" diye yola çıktıgını belirtiyor. Sektörde sayfaların Apple çalısanlarından birisi tarafından açıldıgı iddialarına ise gülerek cevap veriyor "Bugüne kadar Jobs ile ne röportaj yaptım ne de sayfa üzerinde Apple ile ilgili bir bilgi verdim. Apple ile ilgili kaynagım sıfır."

Sahte Jobs sayfaları günde 50 civarında e-posta ve aylık 700 bin ziyaretçi alıyordu. Sayfaların kime ait oldugunu tahmin edenlere iPod hediye edilecegine dair köse yazarları tarafından yazılar bile yazıldı. Forbes yazarlarından olan Daniel Lyons bundan sonrası için sayfalara devam edip etmeyecegine veya yeni bir projenin içinde olup olmayacagına ise henüz karar vermedigini de sözlerine ekledi.

Alintidir


Cevapla