Gmail gibi, ama Gmail değil!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
İletişim:

Gmail gibi, ama Gmail değil!

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 12 Haz 2012, 22:16

Resim

Siz onu Gmail uygulaması sanıyor olabilirsiniz ama o aslında tüm cep konuşmalarınızı kaydediyor!

Uygulama listesinden kendini gizleyen, daha doğrusu kendini Gmail hizmeti gibi gösteren bir Android zararlısının telefondaki SMS kayıtlarını, arama geçmişini ve ses kayıtlarını gönderdiği ortaya çıktı.

DDSpy adındaki zararlı, Android'in uygulama listesinde kendini Gmail olarak gösteriyor ama yanında Gmail logosu bulunmuyor. Uzak bir sunucudan SMS yoluyla komut alabilen zararlı, kullanıcı verilerini göndermenin yanısıra yaptığınız görüşmeleri sesli olarak kaydediyor ve bunları SDCard/DCIM/.thumbnails/ altında saklıyor. Varsayılan olarak verilerinizi bir e-posta adresine göndermeye ayarlı bulunan zararlı, bu işi günün belirli saatlerinde yapıyor.

DDSpy'ı bir tehdit olarak algılayan NQ Mobile Security, sadece güvenilir kaynaklardan uygulama indirmemizi ve kaynağı belli olmayan uygulamaları hiçbir zaman kabul etmememizi, bunun yanında telefondaki sıradışı davranışlara da dikkat etmemizi öneriyor.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: Gmail gibi, ama Gmail değil!

Mesaj gönderen velociraptor » 12 Haz 2012, 22:19

daha düne kadar 10 yıl önce satın aldığım ekranı siyah beyaz bir nokia kullanıyordum , bayan arkadaşım doğum günüm sebebi ile cep telefonu hediye etmese daha 5 yıl kullanırdım , cep telefonu manyaklığını hiç anlamadım anlamayacağım da
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
İletişim:

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 12 Haz 2012, 22:31

O konuda ben cok kotuyum. Yeni telefon ciktigi zaman (tabiki standartlarim icinde bir telefon) dayanamiyorum. Fakat benim en cok takildigim. Insanlar o kadar para sayiyorlar telefonlara. Inanin sahip oldugum telefonun hangi sistemi kullandigini bile bilmiyor. Varsa yoksa marka manyakligi. Ben size yinede bir telefon tavsiye edeyim. Cikali bir iki hafta oldu. Samsung Galaxy S3 (I9300).
S3 Ayrintili Inceleme

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 12 Haz 2012, 22:34

Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
Ferrari
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Ferrari » 13 Haz 2012, 23:48

Telefonun hası işte..

Samsung Galaxy S III