Antivirüslerin zamanla değişen kalitesi

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
ney_bey
Gigabyte2
Gigabyte2

Re: Antivirüslerin zamanla değişen kalitesi

Mesaj gönderen ney_bey »

ustanın dediği gibi gül ve diken muhabbeti :D
Kullanıcı avatarı
Bien
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen Bien »

Aynen öyle :D
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4675 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Deep freeze sistemin eski stabil hale gelmesini sağlar lakin güvenlik açısından bir koruma sağlamaz , şöyleki yediğiniz bir virüs tarayıcınızın cachesinde yeralan kullanıcı adı ve passwordları hackere yollar , bunların içinde eğer webmasterseniz host bilgileriniz , online bankacılık giriş bilgileriniz , paypal hesaplarınız ve kredi kartı bilgileriniz yeralabilir böyle bir durumda tüm hesaplarınızın içi boşaltılır fakat Birdahaki açılışta Deepfreeze sistemi geri aldığından sisteminiz virüssüz hale gelir , şahsen ben böyle bir senaryoyu tercih etmem o sebebpledirki deep kullanmıyorum haa deep ile birlikte bir antivirüs bu tehlikeyi bertaraf edecektir aman dikkat
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

kaspersky kullanmıyorum bilgisayarı çok yavaşlatıyor.Neden bu kadar çok bilgisayarı ağırlaştıran bir yazılım yapmışlar bilemiyorum...Bence güvenlik programları daha esnek olmalıdır.

Bende avastı kaldırdım ve tüm pc leri nod 32 yaptım.Hemde hepsi lisanslı olarak kullanabiliyorum...
Şuan teb internet bankası kullananlara nod 32 yazılımını 6 ay ücretsiz olarak kullanabiliyorlar...Daha sonra kartı iptal ettirebiliyorsunuz...

Birde kasperky key almıştım kampanyadan ancak kullanmadım hiç...
İngiltere nod 32 kampanyası vardı ve sadece ingilterede olanlar için geçerli kampanya vardı ordan 6 ay ücretsiz nod 32 aldım...Bilgisayarlarımın hepsi şuanda lisanslı nod 32 eset korumasında...Nod 32 özellikleri açısından nasıl olduğunu bilmiyorum...

şuan birde hscbsi bankası mccafe antivirüs veriyor...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

herkes kendi kullandığı antivirüse iyi der , ama işin gerçeği antivirüslerin dönem dönem iyi dönem dönem kötü olduğudur şu sıralar Avast tan uzak durun , bence seçimin yerinde ama Nod32 nin bu iyi olma hali nekadar devam eder bilinmez version yeniledikçe dengeler değişebiliyor
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

Yalnız nod32 eset anamenuüde win xp yi güncellenmesini istiyor.Win xp güncellememe gerek var mı?
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Microsoft Xp ye halen güncelleme çıkartıyorsai güncelle , ama senden işletim sistemini güncellemeni istiyorsa boşver
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

işletim sistemini istiyorum sanırım ben service pack 2 deyim halen.Program ondan güncel sistem istiyor...Orjinal win 7 kullanıyorum.En küçük güncellemede bile simgesinin şekli değişiyor...Esetin ana sayfasında buraya tıklayın güncelleyin diyor...

Sanırım program yeteri kadar güvenlik önlemini alıyor...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Kaspersky internet securitynin sorunlu Firewalli
http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=241277
adam üstte birdaha kaspersky kullanmam diyor , firewall ı sapıtıyormuş , kasperskynin firewallindeki gariplik Anasayfada verdiğimiz firewall app blockeri oluşturuken dikkatimizi çekmişti , demekki halen düzeltmediler.
Kullanıcı avatarı
diceratops
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen diceratops »

avira da iyidir ya.
Kullanıcı avatarı
diceratops
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen diceratops »

smart security ilaçlarının yayınlandığı bir site söyler misiniz ? sürekli güncellenen ilaçların olduğu falan.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

AYnı sorundan bende muzdariptim , çözümü ise portable halde kullandığım bir ilaç Eset i disable edip ilaca birdefa tıklıyorum anında geçerli birkaç aylık bir anahtar buluyor esete yüklüyor ama eset bu aracı hemen silmeye kalktığından rarlayıp şifreledim (ozaman tarayamıyor) gerekli link ve şifre özelinde
Kullanıcı avatarı
Mendenn
Gigabyte2
Gigabyte2

Mesaj gönderen Mendenn »

Kaspersky nin güvenlik duvarının sapattığı doğrudur. o tür durumlarda Kasperksy tamamen ( yedek dosyaları da dahil olmak üzere) kaldırılır. Sonra yeni sürümü yada anki mevcut sürüm ne ise o tekrar kurulur. Ben o kadar çok program kurup kaldırırım. Başıma iki sefer böyle bir durum geldi.
Onun haricinde bir sıkıntı yaşamadım. Güncel key dosyalarınıda bulmak kolay, artık eskisi gibi çabuk key dosyaları karalisteye de alınmıyor :D ... Tarkan abinin daha önce dediği gibi Gül ve Diken :D ...
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

Eset nod 32 internet security yasal kullanmak istiyorum ancak kampanyaları yok...3-4 ay nereden yasal olarak kullanabilirim ve günlük key girme derdi çok sıkıntılı oluyor.Diğer ilaç vs de güvenemiyorum...Yabancı ülkelerdeki kampanyaları da alamıyorum çünkü kendi ülkesinin ip sini istiyor...Çözüm bulunabildiniz mi acaba?Bulunduysa ben hep eset kullanmak istiyorum mcaffe var.Bilgisayarı ilk aldığımda verdiler mcaffe nin pek faydalı olduğunu düşünmüyorum.
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Eset yeni çıkardığı güncelleme ile birçok anahtarı geçersiz kıldı , hatta çok memnun olduğum anahtar bulucu da artık işe yaramıyor bende elle girdim ama böyle çok sorunlu , henüz bir çözüm yok