Cepte 12 Megapiksel Çılgınlığı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Cepte 12 Megapiksel Çılgınlığı

Mesaj gönderen velociraptor » 05 Ağu 2007, 15:40

Resim

Dünyanın önde gelen mobil çip üreticilerinden Texas Instruments’in ürettigi yeni çip mimarisi cep telefonlarına 12 megapiksel fotograf kabiliyeti kazandıracak. Texas Instruments sirketinden yapılan açıklamada yeni çip mimarisinin cep telefonlarının kameralarını güçlendirecegini ve cep telefonlarına film indirmeyi hızlandıracagını duyurdu.
Yeni çip sayesinde cep telefonunun fotograf makinası fotografları en fazla birer saniye arayla çekebilecek .
Texas Instruments cep telefonu üretmedigi için bu yeni çipin kullanıcıya ulasması için cep telefonu üreticileri tarafından benimsenmesi gerekiyor. Ancak bu noktada soru isaretleri öne çıkıyor. Teknoloji çevreleri 12 MP’lik fotograf kabiliyetinin bir cep telefonu için gelecek birkaç yıl için dahi fazlasıyla gelismis bir özellik oldugu konusunda birlesiyor.

Piyasadakilerin Degerini Düsürebilir
Ancak, kimi yorumculara göre, üretici firmalar cep telefonunun asıl islevinin ikincil islevlerin gerisinde kalmasını istemeyebilir. Sorun cep telefonu üreticilerinin çip firmalarının öncül teknolojilerini ne hızda uyarlmaları gerektigi.

Üreticiler teknolojiyi adapte eden bir cihazı uygun bir fiyata sattıgı takdirde mevcut telefonlarının degerini düsürme riski yasayacak. Bunu asmak için telefon üreticilerinin 12 MP’lik bir telefonu çok yüksek bir fiyata satması gerekebilir, bu da satıs rakamlarını olumsuz etkiler.

TI yeni teknolojiye OMAP 3 adını koydu. Aynı teknolojinin bir önceki kusagı olan OMAP 2 çipleri, dünyada sadece Japonya’da satısa sunulmustu. OMAP 2, cep telefonunda 3.2 MP fotograf kamerası ve 3 boyutlu oyun imkanı sunuyor.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
N2O
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen N2O » 05 Ağu 2007, 19:29

wohh 12 mp yi ben daha dijitaf foto makinalarında görmedim ama cidden gereksiz olur teknoloji açısından tabikide ii ama bir cep telefonu için bana kalırsa oldukça gereksiz
Arzulanandan ziyade arzu etmeye aşığız...

Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® » 05 Ağu 2007, 19:36

13.7 lik dijital foto makin. bile var
Tabular Yıkılmaz

Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Ensatech » 05 Ağu 2007, 23:28

Bu gidisle hersey birr arada üretilecek ve 12MP ye artan bellek ihtiyacı ohooo
bakalım nokia atılır hemen 8MP 5x optik zoom :D 10GB hafıza :P

Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen Bekir 65 » 07 Ağu 2007, 12:31

cüs yani cüs diyorum ben, insan lara Nokia N95 da 5 Megapixel yetmiyor diye bana 10 Megapixel cikariyorlar hahaha

kolay gelsin...

Kullanıcı avatarı
scknylmz35
Byte4
Byte4
İletişim:

Mesaj gönderen scknylmz35 » 07 Ağu 2007, 12:52

NASA nın kullandıgı teleskoplar 100 mp. yavas yavas yaklasıyoruz bizde NASA'ya :D
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır...