Son Haber (Teknoloji)

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
feyizz
Kilobyte1
Kilobyte1
Mesajlar: 261
Kayıt: 25 Mar 2006, 09:24
Konum: Istanbul

Son Haber (Teknoloji)

Mesaj gönderen feyizz » 03 Ağu 2007, 13:48

Palm Foleo

Resim
Cep bilgisayarının yaratıcısı, bir zamanların bu konudaki pazar lideri Palm'dan yeni bir ürün. Palm Foleo. Cep bilgisayarı ile laptop arası. Küçük hafif, ve kullanıslı. 10 inch ekran, ve rahat klavye. Hafif, ince. Oldukça kullanıslı. Laptop tasımak istemeyenler için ideal. Linux OS isletim sistemi kullanan cihazla ilgili çok bilgi yok. Lansmanına daha var çünkü.
Samsung i620
Samsung i620, qwerty klavyeli ince bir akıllı telefon. Henüz ürün Samsung tarafından tanıtılmadıgından sadece güzel görüntüsüyle yetiniyoruz.
Resim
Resmi büyütmek için tıklayınız
isave suyu az kullanmak
Resim
Suyun yetersiz oldugu bu zamanlarda az su harcamak ne kadar etkili bir yöntem tartısılır. Tabii ki az harcayalım ama az harcatmaya çalısarak ne kadar önlenebilir. Her neyse, iste bu alet ne kadar su harcadıgınızı gösteriyor.
Macintosh konsept tasarımı
Resim
Malesef konsept ama oldukça güzel bir Mac olabilir. Klavyesi ayrılıyor ve klavye aynı zamanda ekranı korumak için. Bir tablet bilgisayar . Yani ekrana kalemle müdahele edebiliyorsunuz. Harika.
Sony Ericsson S500i
Resim
Sony Ericsson S500i, teknik özelliklerini yazmayacagız ama güzel/yeni olanı, klavyesinin seçtiginiz tema (ikonlar, menü renkleri vs) ile renkleniyor olması.[/b]
Laserli pinpon
Resim
Pinponu laserle oynamak isteyenler için, üretilmis (pinpon oyunu degil ama benziyor). Nintendo'nun sansasyonel oyun konsolu Wii'den sonra bu tür teknolojiler daha da gelisecege benziyor.
Zenum Opus
Resim
Adını çok da bilmedigimiz bu akıllı telefon tasarımıyla oldukça ilgi çekici. Windows Mobile isletim sistemi ile çalısıyor.
Logitech G15 LCD Ekranlı Oyuncu Klavyesi
Resim
Ödüllü G-serisine yeni üyeler katan Logitech, G15 Gaming Keyboard çözümüne LCD ekran ilavesi yapmıs. Klavyenin özellikleri pek çok oyun tarafından destekleniyor. Toplam 18 makro kombinasyonu yapılabilen (6 tus x 3 mod tusu) Logitech G15'de degisik oyunlar için konfigürasyonalar yapılıyor. Oyun açıldıgında kendisine ayarlanmıs tus kombinasyonları aktif oluyor. Böylece oyunlar arasında geçiste makrolarınız bozulmuyor. Altı makro tusu ve üç mod tusu klavyenin boyutunun makul seviyede kalmasını saglamıs. Tuslarda arka aydınlatma ısıgı bulunuyor.
Manyetik Klavyede Tuslar Havada
Resim
Japonya'nın manyetik hatta havada giden trenini (magnetic levitation) akıllara getiren sistemde tusların fiziksel baglantısı bulunmuyor. Manyetik alan kurallarına göre tasarlanan sistemin avantajı tuslara ciddi bir hassasiyet kazandırması ve mekanik sesi ortadan kaldırarak dogallık saglaması. Tepki süresinin oyunlarda kullanılabilecek kadar hızlı oldugu belirtilmis. Fiyat ve çıkıs tarihi belli olmayan Embotec firmasının klavye ürününün 2007 sonunda çıkması bekleniyor.Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Mesajlar: 3755
Kayıt: 12 Ara 2006, 12:44
cinsiyet: Erkek
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Re: Son Haber (Teknoloji)

Mesaj gönderen Kripteks® » 03 Ağu 2007, 13:51

harika ürünler ancak parası olana :!:
Tabular Yıkılmaz

Cevapla