İnternet bağlantısız Outlook

Excel, Word, Access, Power Point programlarıyla ilgili ipuçları ve bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
xeox34
Byte1
Byte1
İletişim:

İnternet bağlantısız Outlook

Mesaj gönderen xeox34 » 26 Tem 2007, 10:21

Arkadaslar,

Ofisteki yaklasık 30 PC de Outlook 2000 kullanıyoruz.. Fakat farkettik ki kullanıcıların çogu saçma sapan e-maillerle bosuna internetin hızını düsürüyorlar, ve bu kullanıcıların bazıları zaten sadece iç yazısmalar yapıyorlar. Outlook2000 de internete çıkısına izin vermeyip localde yani sadece sirket içinde bir birleriyle yazısmalarını saglayabilirmiyiz Network veya benzeri bir baglantı ile..

Tesekkürler
Stultum est timere quod vitare non potes..

Kullanıcı avatarı
feyizz
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen feyizz » 26 Tem 2007, 11:19

Tabiki bu söylediginiz exchange server

ÇALIsMA MANTIĞI

1. Öncelikle mail sunucu istemciden email gönderme istegi geldiginde bunu kabul eder.
2. Mail sunucu alicinin domain'ine ait MaileXchange kayıtlarını DNS sunucudan ister.
3. Dns sunucusu cevabını gönderirir.
4. Mail sunucu ögrenmis oldugu MX kayıtlarına ait IP kayıtlarına baglanır. Bu IP adresleri karsı sunucunun IP numaralarıdır.
5. Baglantı kurulduktan sonra email istegi iletilir. Karsı taraf alıcı gerçekten varsa bunu kabul eder. Yoksa ya da kota asımı gibi durumlar söz konusuysa bunu hata kodu olarak iletir.
Resim

ÇALIsMA MANTIĞI OTURDUYSA BİR PROGRAM ÖNERİM

Resim
Açıklama :
Ability Mail Server; küçük, hızlı, güvenilir, ileri, kullanımı kolay ve özellik zenginligine sahip bir e-posta sunucusu. Ability Mail Server; gelen/giden SMTP, POP3, IMAP4, Web mail, uzak admin, virüs koruma, e-posta listesi, statik router, otomatik sign-up, takma isimler, yeni adrese gönderme, otomatik yanıt, çesitli dosyalar ve adres defteri destegine sahip.

Yazılım, sadece Windows 98/Me/NT/2000/XP/2003 Server isletim sistemlerini desteklemektedir. Eger yazılımı $49.50 ödeyerek satın alırsanız 30 günlük kullanım kısıtlamasından kurtulacaksınız.

Kod: Tümünü seç

http://www.indirbir.com/iniyoor-ability-mail-server_10654.htm

Kullanıcı avatarı
xeox34
Byte1
Byte1
İletişim:

Mesaj gönderen xeox34 » 26 Tem 2007, 11:26

Tesekkür ederim...
Stultum est timere quod vitare non potes..