Google'a Sert Kaya

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1322
Kayıt: 11 Nis 2006, 22:05
cinsiyet: Erkek
Konum: Beyond Mainstream..

Google'a Sert Kaya

Mesaj gönderen Bekir 65 » 19 Tem 2007, 12:15

Google mobil aramada çuvalladı mı?

Söylentilere göre Google cep telefonu içerigi aramalarını iyilestirmekle ugrasıyor ama...

Resim

Tüketicilere yardım etmek amacıyla mobil içerige yönelik arama hizmeti üzerine çalısmalarda bulunan Google bu kez zorlandı. Melodiler, oyunlar ve diger ücretli mobil içerigin sonuçlarını ekranda listeletmeyi planlayan Google'ın yeni projesinin iyi gitmedigine dair söylentiler dolanıyor. The Wall Street Journal'ın haberine göre Google zor da olsa mobil arama üzerine çalısıyor.

Haberde proje süresince pek çok zorlukla karsılasıldıgı belirtilirken gecikmelerin teknik aksaklıklardan meydana geldigine de dikkat çekiliyor. Bunların arasında ilk sırayı ise mobil içerige sahip internet sitelerin birbirine çapraz linklerle baglanmıyor olması geliyor. Bu da arama motorlarının isini zorlastırıyor.

Bir diger cevaplanamayan soru da mobil internetin masaüstünde kullandıgımız internet kadar yaygın ve gelismis hale gelip gelmeyecegi. Halen desteklenmeyen teknolojiler yüzünden mobil dünya üzerindeki arama islemleri için çalısmalar agır ilerliyor. Bu da gecikmelere yol açıyor. Yeni servisin ne zaman hizmete girecegi ise belirsizligini koruyor.

Peki sizce Google mobil web üzerine bir çözüm üretebilir mi? Ya da bu durum diger web sirketleri için rekabet açısından bir fırsat olabilir mi?

AlintidirCevapla