Fraps 2.9.0 Yayınlandı -Vista ve DirectX 10 Desteğ

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek

Fraps 2.9.0 Yayınlandı -Vista ve DirectX 10 Desteğ

Mesaj gönderen uçs »

donanım severlerin en sevdigi programlardan biri de hiç süphe yoktur ki Fraps olsa gerek. Özellikle oyunlarda FSP takibi yapmak için kullanılan uygulama ayrıca yine oyunlardan ekran görüntüsü almak ve oyun içi video kaydı yapabilmek maksadıyla da kullanılmakta.

Bir süredir Windows Vista ve dolayısyla DirectX 10 destekli versiyonun ne zaman çıkacagı tartısılan Fraps'ın sonunda bu destekleri saglayan yeni versiyonu 2.9.0 da yayınlandı. Tabi yeni versiyon ile birlikte gelen desteklerin yanı sıra çok sayıda iyilestirme ve düzeltmeleri de içeriyor program. Yeni özelliklerinden biri olarak program Windows Vista'nın Aeor ara yüzünün DirectX destegi sayesinde Vista masüatünden görüntü ve video alabiliyor. Bunun yanı sıra Windows Vista'nın gelismis ses yetenekleri sayesinde donanımsal destege gerek kalmadan Fraps kaynagından yani direk ses kaydı yapabiliyor.

Belirttigimiz gibi, Fraps'ın yeni versiyonu 2.9.0 basta DirectX 10 ve Windows Vista destegi olmak üzere birçok yenilik ve iyilestirö ile geliyor.

Donanım ile ilgili tüm bilgisayar kullanıcılarının arsivinde bulundurması gereken ufacık boyutlu Fraps'ı indirmek için,

Not: Fraps, Microsoft Windows'un 2000, XP, 2003, Vista ve x64 (64-bit) versiyonlarında çalısabilmekte.

ALINTIDIR


Cevapla