Windows Live için iki yeni bedava hizmet

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Mesajlar: 3755
Kayıt: 12 Ara 2006, 12:44
cinsiyet: Erkek
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Windows Live için iki yeni bedava hizmet

Mesaj gönderen Kripteks® » 07 Tem 2007, 12:50

Resim


Windows Live konsepti dahilinde internet üzerinde iki yeni ücretsiz hizmet daha kullanıma açılıyor.

Google ve Yahoo ile internet üzerinde kıyasıya bir rekabet halinde bulunan Microsoft, bir süredir Windows Live adı altında sundugu e-posta ve web üzerinde arama hizmetlerine iki yeni ücretsiz servisi daha ekliyor.

Windows Live Folders ve Windows Live Photo Gallery diye adlandırılan hizmetlerin bu yılın sonunda kullanıma açılması bekleniyor. Hizmetlerin hepsini Windows Live Suite adı altında tek bir kurulum dosyasına toplamayı düsünen sirket, yeni ürünler hakkında da kısa açıklamalar yaptı.

Windows Live Folders

Buna göre Live Folders'ta kullanıcılar 500 MB'a kadar veri depolama alanına sahip olacaklar. İlk asamada sadece ABD'deki kullanıcılar test amaçlı sistemi kullanabilecekler. Geri bildirimlere göre hizmeti düzenleyip belki de kapasitenin artırılacagını açıklayan Microsoft, sayfa üzerinde kullanıcıların dosya paylasımı yapabileceklerini ve kapasite dahilinde verilerini saklayabileceklerini belirtiyor.

Windows Live Photo Gallery

XP ve Vista'da yer alan fotograf uygulamalarının düzenlenmis ve yenilestirilmis hali olan Photo Gallery ise klasik olarak fotograf paylasımı ve arkadaslık agı platformu üzerine insa edilecek. Kullanıcılar tıpkı Google'ın Picasa veya Apple'ın iPhone uygulamalarında oldugu gibi sayfaları üzerine kolayca fotograf ekleme çıkarma ve paylasabilme özelliklerine sahip olacaklar.

Microsoft bu hizmetle baglantılı olarak, eger ortak protokol ve standartlarda anlasma saglanırsa Yahoo'nun Flickr'ı gibi paylasım siteleriyle ortak görüntüleme altyapısının kullanılabilecegini de duyurdu.

Alıntıdır

Saygılarımla
Tabular YıkılmazCevapla