Dual Core İle Core 2 Duo Aynımı

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® » 14 Tem 2007, 17:42

Sabit ve kör bir fikir olucak ama bana bedava verilmedigi sürece paramla amd almam pentium dan daha dogrusu intelden sasmam

nokia dan da sasmam mesela tüketiciler için hangisi iyise iyi odur ama etknik olarak bencede intel
Tabular Yıkılmaz

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 14 Tem 2007, 17:53

uçs yazdı:Sempron 2200+ nın saat hızının 1500mhz oldugunu biliyorum.Ancak teknik olarak bilememe ragmen,AMD islemcilerin farklı bir sekilde çalıstıgı adı geçen Pentium islemcilere es deger oldugu.En azından yakın oldugu.Tabii ki iddia etmiyorum.Ögrenme amaclı soruyorum.. :?:
kiyaslamada saat hizlari esas aliniyor , mesela ben yegenime 2. el Pc alacaktim , iki secenek vardi :
1. Pentium III 800
2. Amd sempron 1600
Ben tercihimi PIII ten yana kullanmistim
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
fgurhanf
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen fgurhanf » 19 Tem 2007, 12:19

Arkadaslar AMD islemci adlandırması konusunda önyargılı davranmayın lütfen,

Bu bana kalırsa inanılmaz zekice bir adlandırma teknigi idi zamanında ama artık günümüz sarlarında anlamını yitirdi.

simdi AMD mühendisleri islemci ürettiler. baktılar hızı 2ghz allah allah dediler ama performansını ölçtüklerinde intelin 3ghz hızında çalısan modeli ile sana bas bir performans seriledigini gördüler peki bunu piyasaya AMD 2.0 ghz olarak sürseler tüketicileri bu konuda nasıl ikna edeceklerdi. O zaman tek performans kriteri çalısma frekans idi.

Ama ileride çalısma frekansının bi anlamı olmadıgını intel de anlamıs tüm tüketiciler de 3-4 yıl içinde anlamıs oludu, intel 3.4 ghz en hızlılı iyisi diye idda ederken AMD Fx2.66 ile ortalıgu duman eder olmustu.

Evet gerçekleri AMD gösterdi herkese, çalısma frekansı safsataydı...

Bence bu çok büyük ve saygı duyulması gereken bir basarı.

Resmen, senden daha yavas çalısan bir islemcim var ama daha fazla performans saglıyorum dedi ve basarılı da oldu, bir dönem intele dantel denilmesine sebep oldu.

Ayrıca Dual Core islemciler de daha çok notebook'larda Pentium D tabanlı olarak optimize edilen parçalardan olusuyor. ( yani üretim bandında elenmis tekrar degerlendirilmek istenen artıklardann )

saygılar..

Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen daddy_cool » 19 Tem 2007, 14:33

AMD bazı dönemlerde büyük basarılar elde etmis olabilir ama suan bayrak intel'in elnde ve hızla ilerlemeye devam ediyor.
Resim

Kullanıcı avatarı
fgurhanf
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen fgurhanf » 19 Tem 2007, 14:49

SaBoTaGe yazdı:AMD bazı dönemlerde büyük basarılar elde etmis olabilir ama suan bayrak intel'in elnde ve hızla ilerlemeye devam ediyor.
Evet aynı ileride intel bazı dönemlerde büyük basarılar elde etmis ama su anda bayrak AMD'nin elinde ve hızla ilerleyeme devam ediyor diyecegimiz gibi..

Umarım öyle olur.

Bu rekabet devam eder ve kazanan bizler oluruz.
:cry:

Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen daddy_cool » 19 Tem 2007, 15:01

yaaa bunlar bölücülük yapıyo ama.Kullanıcıları AMD ciler ve İntel'ciler diye ikiye bölmüs durumdalar bunlar. hahaha
Resim

Kullanıcı avatarı
fgurhanf
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen fgurhanf » 19 Tem 2007, 15:05

SaBoTaGe yazdı:yaaa bunlar bölücülük yapıyo ama.Kullanıcıları AMD ciler ve İntel'ciler diye ikiye bölmüs durumdalar bunlar. hahaha
Vallaha ya düsünsene haberlerde söyle seyler çıksa;

AMD yanlılarının bastıgı intel satıs noktasında zararın bilmem kaç lira oldugu belirtiliyor. Polis AMD yanlısı 14 kisiyi tutukladı, intel destekçilerinden yapılan açıklamda bunun karsılıksız kalmayacagı AMD kullananların kendilerine dikkat etmesi gerektigi açıklandı, Emniyet halkı sükunete davet ediyor hahaha hahaha hahaha :D

Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Ensatech » 19 Tem 2007, 18:51

hahaha
Bu da teknoloji sisyaseti
AMD kullanınıcısı ilçe emliyet müdürü kavgayı bastıran intelcileri 2gece göz altında tuttu... :D

Kadıköy yine karıstı...
Her gün rastladıgımız sıradan kavgalara nazaran bugün yazıcıoglu is hanında buradaki en hızlı islemci sloganıyla duvarları süsleyen İntel core 2 duo reklamları AMD ciler tarafından verniklendi , vernik sonrası daha hos duran reklama anlam veremeyen diger AMD ciler sordu
-Arkadasım bu ne tinerleyecegine vernikliyosun.
-Biz intelciler gibi adam dövmeyiz protestomuzu bu sekilde gösteriyoruz derken...
Kosarak içeri giren yaralı alt kata kaçarken elinde amd islemcisi olan İNTEL yanlısı
-Gel buraya gel sırtına çakıcam bu islemciyi GELL.
-Abi 940pin degilmi o
-Olum adamı tut nan arkadası delecek....
.
.
olaylar gelisir.... hahaha hahaha