Yanınızda taşımalık Linux

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Mesajlar: 3752
Kayıt: 12 Ara 2006, 12:44
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Yanınızda taşımalık Linux

Mesaj gönderen Kripteks® »

Linux'ün esnek kod yapısı ve lisansı elektronik aygıt üreticilerinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Japonya tabanlı bir sirket olan TurboLinux, üzerinde USB'den açılabilen Linux kurulu Wizpy çokluortam oynatıcısını Japonya'nın ardından dünya piyasasına sürmeye hazırlanıyor.


Resimsirketin Uluslararası ticaret bölümü baskanı Noriaki Fukuyasu, Vista'nın çıkması ile kullanıcıların isletim sistemlerini degistirme egilimlerinin arttıgını belirtti. Fukuyasu, bir çok kullanıcının ise Vista'ya geçmede tereddütleri oldugunu da ekledi.

Wizpy bir çok yönden normal bir çokluortam oynatıcısına benziyor. MP3, OGG ve WMA biçimli müziklerin yanında XviD ve MPEG 4 biçimli videoları da oynatıyor. FM radyo ve ses kaydedicisine de sahip. Metin dosyalarını da okuyabilen Wizpy, 1.7 inç (yaklasık 4.3 cm) renkli OLED ekrana sahip. Diger oynatıcılardan fazlası ise üzerinde her PC üzerinden çalıstırılabilecek bir Linux kurulumu bulunması. Kullanıcı bilgileri ve masaüstü ayarları da oynatıcıya kaydedilebiliyorResim


Wizpy

Wizpy, Japonya'nın ardından ilk etapta yaygın olarak İngilizce konusulan ülkelerde piyasaya sürülecek. Aslında oynatıcının çoklu dil destegi var, fakat üzerinde yüklü gelen Linux bu destege sahip degil. Fiyatın her ülkede Japonya'da satısa sunulan degeri verecek sekilde ayarlanacagı belirtildi. ABD'de bu deger 278$'a denk geliyor.

Japonya'da 2 ve 4 GB'lık sürümleri bulunurken, sadece 4 GB'lık Wizpy dısarıya satılacak


Alıntıdır

Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Re@lite
Kilobyte3
Kilobyte3
Mesajlar: 545
Kayıt: 28 Oca 2007, 22:24

Re: Yanınızda taşımalık Linux

Mesaj gönderen Re@lite »

costu linux ta
Cevapla