Tarayıcı ile uzaktaki bilgisayara bağlanın

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29112
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Tarayıcı ile uzaktaki bilgisayara bağlanın

Mesaj gönderen velociraptor » 12 Eki 2011, 12:18

Resim

Tarayıcı ile uzaktaki bilgisayara bağlanın.

Chrome'a gelen bu yeni özellik ile bakın nasıl kolayca diğer bilgisayarlara bağalanacaksınız!

Google'ın Chrome için geçtiğimiz günlerde sunduğu yeni eklentisi tekerleği yeniden icat etmiyor ama tarayıcılar ile daha önce yapılmamış bir şeyi ilk defa yapıyor: Uzaktaki bilgisayarlara bağlanmak.

Chrome Remote Desktop adındaki bu özellik ile bir Chrome tarayıcısından başka bir Chrome tarayıcı kullanan sisteme bağlanabilmek mümkün. Üstelik bu bir PC, Mac, Linux ya da Chromebook olabilir. Linkleri gormek icin. Kayıt ol yada Giris yap

Yeni uygulama ile karşı tarafın bütün verilerine erişebiliyorsunuz. Tabii ki karşı taraf bilgisayarınıza bağlanmanıza izin verecek kodu size bildirirse. Üstelik bu kod her bağlantı için yeniden verilmek zorunda. Yani sistemin güvenliği var olan uzak masaüstü teknolojisine dayanıyor diyebiliriz.

Daha önce de tarayıcı üzerinden uzak masaüstü bağlantısı mümkündü. Fakat bunun bir tarayıcıya entegre edilmesi ve karşı tarafın ek bir yazılıma ihtiyaç duymadan sadece Chrome kullanmasının yeterli olması bir ilk. Yeni sistemin bilgisayarlarındaki sorunları çözmesi için arkadaşlarının başını ağrıtan kullanıcılar ve sistem yöneticileri için ideal olacağı düşünülüyor.

ALINTIDIR
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you freeCevapla