Thermaltake Symphony

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
onur986

Thermaltake Symphony

Mesaj gönderen onur986 » 02 Nis 2006, 16:07

Performansli ve göze hitap eden ürünleriyle kullanicilarin gözünde iyi bir imaj yakalayan thermaltake firmasi, Symphony isimli yeni su sogutma sistemi ile bu imajini tazeleme pesinde. Harici bir su sogutma sistemi olarak tasarlanan Symphony, aslinda bir sogutma sisteminden cok bir ev sinema setinin höperlörüne benziyor. Sistemin disinda duran sogutucu kisminin yerden yüksekligi 1 metre 10cm. ürün her ne kadar calisma prensibi olarak Zalman Reserator a benzese de, görünüs ve boyut bakimindan zalmandan bir hayli farkli bir ürün.
Resim

Boyutlariyla adeta bir kuleyi andiran Symphony'nin 72x12cm büyüklügünde bir radyatörü bulunmakta. Bu radyatörün üzerine sirali olarak 5 adet 12cm'lik düsük devirli fanlar bulunuyor. Fanlarin önünde bulunan toz filtresi sayesinde ise hem fanlar gizlenmis oluyor hemde ürün **sansürlendi** bir görünüm kazaniyor. Radyatörün altinda ise su haznesi ve su akisini saglayan iki adet pompa bulunmakta. Sistemin genelinde suyun dolasacagi yol uzun oldugundan 2 pompa ile su akisinin rahat olmasi saglanmis.

Resim

Sistemin hortumlari ise son derece kaliteli. Kolay katlanip ezilmiyen cinsten olmasi güzel. Ayrica sisteme has özel baglanti uclari sayesinde kolay ve zahmetsiz bir montaj yapmak mümkün. Olasi bir durumda sistemi sökmeniz gerekse bile öcindeki suyu tahliye etmenize gerek yok. Birlesme noktalarindaki uclarin özelligi sayesinde uclari birbirinden ayirdiginiz zaman hortumlardaki su disari akmiyor.

Resim

Birazda ürünün performansini konusalim. 2.8 GHz hizinda calisan bir prescott isleciyi tam yük altinda 48 derecede tutmus. ürünün hitap ettigi kesime ragmen böyle yüksek bir performans sunmasi gayet iyi. Hem **sansürlendi** hemde sogutma performansi basarili olan bu ürün, vereceginiz parayi sonuna kadar hakedecektir. su an piyasada cok yeni oldugundan ülkemizde bulunmayan ürünün Amerika satis fiyati yaklasik 350$ olarak belirlenmis. İlk basta ibraz pahali gözüksede kaliteli isciligi ve parcalari ile bu parayi vermeye degecek bir ürün Thermaltake Symphony. Saniyoruz ki bu ürünü yakin bir zamanda Dijitalcenter araciligi ile temin edebileceksiniz...
alinti..Cevapla