İnternet Explorer'da Java Sorunları Nasıl Giderili

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

İnternet Explorer'da Java Sorunları Nasıl Giderili

Mesaj gönderen Kripteks® »

Tek bir Web sitesindeki Java sorunları

Java programları içeren bir Web sitesini görüntüleyemiyor, ancak Java programları içeren diger Web sitelerini görüntüleyebiliyorsanız, bu sorunu gidermek için asagıdaki adımları uygulayın: 1. Baslat'ı ve sonra da Çalıstır'ı tıklatın, control inetcpl.cpl yazın ve Tamam'ı tıklatın.
2. Internet Explorer 3.x için, Gelismis sekmesinde, Java JIT Derleyicisini Etkinlestir onay kutusunu tıklatıp temizleyin, sonra da Tamam'ı tıklatın. Internet Explorer 4.x, 5.x ve 6 için, Gelismis sekmesinde, Sanal makine için JIT Derleyicisi etkin (yeniden baslatma gerekir) onay kutusunu tıklatıp isaretini kaldırın, sonra da Tamam'ı tıklatın.
3. Internet Explorer'ı yeniden baslatın, sorunun yasandıgı Web sitesini ziyaret edin ve sorunun çözümlenmis olup olmadıgını sınayın
Tüm Web Sitelerindeki Java Sorunları
Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi�ni yanlıs kullanırsanız, isletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilirsiniz. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin yanlıs kullanımı sonucunda ortaya çıkan sorunları çözebileceginiz konusunda garanti vermez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumlulugunuzdadır.
Java programları içeren hiçbir Web sitesini görüntüleyemiyorsanız, sorunu çözümlemek için su adımları izleyin.
1. Baslat'ı ve sonra da Çalıstır'ı tıklatın, control inetcpl.cpl yazın ve Tamam'ı tıklatın.
2. Internet Explorer 4.x, 5.x veya 6.x için, Güvenlik sekmesinde, Java uygulamalarıyla sorunlar yasadıgınız Web içerik bölgesi için Java'yı devre dısı bırak seçeneginin etkinlestirilmis olmadıgını dogrulayın.

Not Bu seçenek, Internet Explorer'ın 4.x ve 5.x sürümlerinde yalnızca Özel seçenegiyle birlikte kullanılabilir. Internet Explorer 4.x ve 5.x sürümlerinde Yüksek, Orta veya Düsük güvenlik düzeyini seçtiyseniz, Java devre dısı bırakılmaz. Internet Explorer 6'da, güvenlik düzeyi Yüksek olarak ayarlanmıssa Java devre dısıdır ve Java'yı devre dısı bırak da özel bir seçenek olarak kullanılabilir.

Java'yı devre dısı bırak seçenegi etkinlestirilmemisse veya Web içerigi bölgesindeki Java ek bilesenleri çalısmıyorsa, Java için baska bir güvenlik düzeyi seçin ve sonra da "Java Sorununun Kapsamını Belirleme" bölümünde anlatılan adımları uygulayarak sorunun çözümlenmis olup olmadıgını belirleyin. Sorun devam ediyorsa, 4. adıma geçin.
3. Görüntü ayarlarını, daha düsük bir çözünürlüge ve daha az renge degistirin. Bunu yapmak için su adımları uygulayın: a. Baslat'ı tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gidin, Denetim Masası'nı tıklatın ve sonra da Görüntü'yü çift tıklatın.
b. Ayarlar sekmesinde, Renk Paleti kutusunda 16 Renk'i tıklatın ve Masaüstü Alanı kaydırıcısını en sola tasıyın (640 x 480 Piksel).
c. Tamam'ı tıklatın.
d. Bu makalenin "Java Sorununun Kapsamını Belirleme" bölümünde anlatılan adımları uygulayarak sorunun çözümlenmis olup olmadıgını belirleyin. Sorun çözümlenmisse, soruna neden olan görüntü bagdastırıcısı üreticisini bilgilendirin ve görüntü bagdastırıcısı için bir sürücü güncellestirmesi isteyin. Sorun çözümlenmemisse, 4. adıma gidin.

4. Görüntü ayarlarını, 800x600 çözünürlüge ve 256 renge degistirin. Bunu yapmak için su adımları uygulayın: a. Baslat'ı ve sonra da Çalıstır'ı tıklatın, control desk.cpl yazın ve Tamam'ı tıklatın.
b. Ayarlar sekmesinde, renk olarak 256 renk seçenegini isaretleyin ve kaydırıcıyı 800 x 600 piksel ayarına getirin.
c. Tamam'ı tıklatın.
d. Sistem Yapılandırması Düzenleyicisi'nden çıkın. Herhangi bir dosyayı kaydetmeniz istenirse kaydedin.
e. Bilgisayarınızı yeniden baslatın. "Windows 95 Baslatılıyor" iletisini gördügünüzde, F8 tusuna basın ve sonra da Baslangıç menüsünden Adım Adım Onaylama'yı seçin.
f. Config.sys ve Autoexec.bat dosyalarının islenmesi soruldugunda, H'ye basın. Tüm Windows sürücülerini yüklemeniz istendiginde, E'ye basın ve Windows baslatılırken ÜSTKRKT tusunu basılı tutarak Baslangıç grubundaki ögelerin islenmesini engelleyin.
g. Bu makalenin "Java Sorununun Kapsamını Belirleme" bölümünde anlatılan adımları izleyerek sorunun çözümlenmis olup olmadıgını belirleyin. Sorun çözümlenmisse 6. adımla devam edin. Sorun çözümlenmemisse 7. adıma atlayın.

5. İsletim sisteminizin temiz önyüklemesini gerçeklestirin ve sonra bu makalenin "Java Sorununun Kapsamını Belirleme" bölümünde anlatılan adımları izleyerek sorunun çözümlenmis olup olmadıgını belirleyin. Sorun giderilmisse, 6. adıma devam edin. Sorun giderilmemisse, 7. adıma geçin
6. Sonlandır-ve-bellekte kal (TSR) programlarıyla veya gerçek mod aygıt sürücüleriyle ilgili tüm çakısmaları çalısmanın dısında bırakın. Bunu yapmak için bilgisayarınızı yeniden baslatın. "Windows 95 Baslatılıyor" iletisini gördügünüzde, F8 tusuna basın ve sonra da Baslangıç menüsünden Adım Adım Onaylama'yı seçin. Her bir TSR veya gerçek mod aygıt sürücüsü için H'ye basın. Windows yeniden baslatıldıgında, bu makalenin "Java Sorununun Kapsamını Belirleme" bölümünde anlatılan adımları izleyerek sorunun çözümlenmis olup olmadıgını belirleyin. Sorun çözümlenmemisse 7. adımla devam edin.
7. Internet'e bir yerel alan agı (LAN) üzerinden baglanıyorsanız, ag sistem yöneticinize basvurun ve ag güvenlik duvarı üzerinden Java programlarına erisiminiz oldugunu dogrulayın

Alıntıdır

Saygılarımla