Beyaz Saraydan sanal hamle

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 825
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

Beyaz Saraydan sanal hamle

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 04 Ağu 2011, 09:54

Resim

Beyaz Saray, Amerika Birleşik Devletleri’nin siber saldırılardan korunmasını hedefleyen yeni bir yasa tasarısını kamuoyuna açıkladı.

İlgili KonularAmerika Birleşik Devletleri, Çin, Bilim ve Teknoloji Amerikan şirketleri bir süredir siber güvenlik alanında daha fazla önlem alınmasını istiyor

Amerikan yönetimi, tasarı ile gerek kamu gerekse de özel sektörlerde bilgisayar sistemlerinin güçlendirilmesini istiyor.

ABD’de, neredeyse her gün düzenlenen siber saldırıların ülkenin ulusal güvenliğini ve ekonomik refahını tehdit ettiği görüşü hakim.

Söz konusu tasarı ile hükümetin yeterli sayıda bilgisayar uzmanına sahip olması teminat altına alınıyor.

Tasarı ile Amerika Birleşik Devletleri çapında düzenlenen siber saldırıların daha hızlı şekilde denetlenmesi ve hızla ilgili birimlere bildirilmesi öngörülüyor.

Ancak ülkede bazı iş çevreleri tasarıyı beklediklerinden “zayıf” bulduklarını bildirdi.

Obama yönetimi ise Kongre’ye sunduğu tasarının bu yıl yasalaşmasını umuyor.

Bilgisayar güvenliği alanında uzman McAfee şirketi Şubat ayında, Çin’de çalışan bilgisayar korsanlarının, çok uluslu beş petrol ve gaz şirketinin sistemlerine girdiklerini açıklamıştı.

Bilgisayar korsanları, bu şirketlerin çeşitli tekliflerine yönelik planları ve kritik önemde diğer bazı bilgileri çalmaya çalışmıştı.

Amerikalı yetkililer Nisan ayında da, dünyada iki milyondan fazla kişisel bilgisayarı kontrol etmeye yönelik bir işletim sistemini kullanan bir çeteyi çökertmişti.

alıntıdır.Cevapla