firefox şok!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 827
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

firefox şok!

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 02 Ağu 2011, 17:09

Resim

Google’ın süper hızlı web tarayıcısı Chrome, İngiltere’de en çok kullanılan ikinci tarayıcı haline geldi. Üç sene önce yayınlanan Chrome, web istatistikleri firması Statcounter’a göre Mozilla Firefox’u geçerek yüzde 22 ile İngiltere’de en sık kullanılan ikinci tarayıcı oldu.

Internet Explorer ise ülkede düşüşte olmasına rağmen, yüzde 45 ile birinciliği elinde bulunduruyor. Google’ın tarayıcı pazarındaki payını yükseltmesi, ülkede yapılan reklamlara bağlanıyor. Zira Chrome, İngiliz televizyonunda reklamı yapılan ilk Google ürünü.

Chrome’dan sorumlu Google mühendisi Lars Bak, hedeflerinin hiçbir zaman dev bir kullanıcı kitlesinin ilgisini çekmek olmadığını, ancak hareketsiz tarayıcı pazarına bir enerji getirmek istediklerini söylüyor: “Hız bunun temel bir parçası, ancak minimal bir tasarım ve güvenliğin ele alınışı da önemli. Bir kullanıcı olarak bir web sayfasını açtığınızda hızlı yükleniyorsa, başka bir tarayıcıya dönmeniz zordur.”

Mountain View yerine dönüştürülmüş bir çiftlik evinden çalışan Google mühendisi, Chrome’un çok daha hızlı olabileceğini, şu anki hızla hiçbir zaman yetinilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Chrome, Statcounter’a göre dünya çapında yüzde 20.65 ile üçüncü en çok kullanılan tarayıcı.

alıntıdır.Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29031
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: firefox şok!

Mesaj gönderen velociraptor » 02 Ağu 2011, 19:51

Herzaman derim Firefox kesinlikle kalitesiz bir tarayici diye (belkide 7 yildir ayni seyi söylüyorum), ve göreceksiniz birgün hakettigi dibe boylayacak
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla