Julia Roberts’ın başı, verdiği son pozlarla bir hayli dertte

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 825
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

Julia Roberts’ın başı, verdiği son pozlarla bir hayli dertte

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 30 Tem 2011, 21:50

Resim


Bir resmi Photoshop ile “yeniden yaratmak” konusunda aşırıya kaçmanın sonu acı oldu!

Doksanlı yılların unutulmaz romantik komedi aktrislerinden, Julia Roberts’ın başı, verdiği son pozlarla bir hayli dertte.

Lancome kozmetik için poz veren Roberts’in resimleri, bir süredir dünyanın dört bir yanındaki tanıtım afişlerinde ve birçok dergide boy gösteriyordu. Fakat çekilen resimler İngiltere’de geçtiğimiz günlerde, “sahte” olarak nitelendirildi ve tamamen yasaklandı.

Haberimizin görsellinde bulunan iki farklı fotoğraf, sanıyoruz İngilizlerin ne demek istediklerini gayet iyi açıklıyor. Sol tarafta doğal güzelliğiyle karşımıza çıkan Roberts, sağ taraftaki fotoğrafta Photoshop ile tamamen “baştan yaratılmış” durumda. Ve bu kadar Photoshop kullanılmasının müşterileri aldatacağı düşünülüyor.

İşin ilginç yanıysa Roberts’in, Lancome ile imzaladığı anlaşmada, üzerinde oynanmış ve rötuş yapılmış fotoğrafların kesinlikle yayınlanmayacağına dair bir madde bulunması.

İngiltere Reklam Standartları Kurumu’ysa konu hakkında, Roberts’ın da tıpkı zamanında Chirsty Turlington’ın Maybelline ile çalışıyorkenki gibi yanlış yönlendirildiğine değindi.

İlk olarak Kate Winslet gibi yıldızlardan hayır cevabı alan Lancome’un yaptıkları karşısında, Roberts’in nasıl bir tepki göstereceği henüz belli değil ama yakın zamanda ünlülerle yapılan reklamlar ve reklam anlaşmaları üzerinde büyük değişiklikler yapılacağı kesinlik kazanmış gibi gözüküyor.

alıntıdır.Cevapla