apple windows'u geçtimi?

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 825
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

apple windows'u geçtimi?

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 30 Tem 2011, 11:24

Resim

Teknolojinin birçok alanında kalitesi ile isim yapmış firmalardan Apple’ın Baş İşletme Görevlisi (COO) olan Tim Cook’un iddiasına göre Apple’ın tablet bilgisayar çözümü iPad, Microsoft’un Windows PC’lerinden daha çok sattı.

Yılın geride bıraktığımız son çeyreğinde (Nisan ile Haziran arası) 9,25 milyon ünite iPad’in satıldığını belirten Tim Cook, Mac’lerin bile geride kaldığını söylerken, Microsoft’a da PC arenasında daha çok zarar vermeye başladıklarını ekledi. Buna karşılık, Microsoft’un Windows 7’si de geride bıraktığımız çeyrek içerisinde 400 milyon lisans satış sayısına ulaştı.

Yılın ikinci çeyreğinde Mac’lerin iki katından daha fazla iPad sattıklarını belirten Cook, sözlerine şöyle devam etti:
“Belli ki çoğu müşterimiz Mac yerine iPad almayı tercih ediyor; ama bizi daha da heyecanlandıran şey, çoğu müşterimizin Windows PC almaktan vazgeçerek iPad alması oluyor.”

İçerisinde bulunduğumuz Temmuz ayının başlarında 350 milyon Windows 7 lisans satış sayısına ulaştıklarını belirten Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer ise, Apple’a gönderme yaparak “En son baktığımda 350, bahsi geçen iPad rakamlarından kat kat daha yüksek bir sayıydı.” şeklinde bir demeç verdi.

alıntıdır.Cevapla