NASA’nın yeni çılgın projesi!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 825
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

NASA’nın yeni çılgın projesi!

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 25 Tem 2011, 21:03

Resim

Uzay mekiği Atlantis’in tarih olduğu bugünlerde NASA’dan yeni haber geldi…

Uzay mekiği Atlantis’in tarih olduğu bugünlerde NASA’dan yeni haber geldi. 15 yıl içinde asteroide ayak basmak! Cesaret isteyen bu yeni görevdeki en büyük sorun henüz bir uzay aracının o kadar uzun bir mesafeye fırlatabilecek kadar güçlü bir itme gücünün oluşturulamamış olması. Bazı araştırmacılar aya gitme konusunda çalışmalara devam edilmesi gerektiğini savunurken, bazıları da bu ütopik görev için şimdiden çok heyecanlılar. NASA yetkilileri bununla çığır açılabileceğini iddia ediyorlar.

Ancak asteroide insan göndermek kolay olmayacak. Asteroidde yer çekimi olmadığı için yüzeye basmak olanaksız, dolayısıyla sadece daha küçük bir uzay aracına bağlı hareket edebilmek mümkün. Bunun dışında astronotlar havada yüzme problemi çözmek gerekiyor. NASA bu problem için örümcek ağına benzeyen, yüzeye yakın tutmaya yarayan bir techizat kurmayı planlıyor.

NASA’nın göndermeyi planladıkları uzay aracı ise “Uzay Yolu” filmindeki araca benziyor. Bu anlamda da uzay aracı şimdiden merak uyandırmaya başladı.

Tüm bu şartlar oluşturulduğunda uzayın ortasında mini bir uzay gemisi, yaşam alanı, mürettebat kapsülü, güneş sistemi ve fırlatma sisteminden oluşan bir ekip olacak.

alıntıdır.Kullanıcı avatarı
ney_bey
Gigabyte3
Gigabyte3
Mesajlar: 2766
Kayıt: 16 Kas 2007, 02:06
cinsiyet: Erkek
Konum: istanbul

Re: NASA’nın yeni çılgın projesi!

Mesaj gönderen ney_bey » 26 Tem 2011, 16:01

evren herzaman ilgimi çekmiştir , lakin fazla derinlere dalmıyorum sıyırırım diye :?
ya sev ya terket

Cevapla