5 saat güneş enerjisiyle şarj ve 44 saat kullan

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

5 saat güneş enerjisiyle şarj ve 44 saat kullan

Mesaj gönderen uçs »

Tasınabilir çoklu ortam cihazlarının artık islemci hızı, ekran kalitesi veya agırlık gibi sorunları kalmadı. Gelisen teknoloji, hepsine bir çare buldu; 3B ekran kartlarına sahip yüksek çözünürlükte parlak ekranları bulunan cep bilgisayarları veya binlerce MP3 tasıyıp video oynatabilen çoklu ortam oynatıcılar su an satın alınabilir durumdalar. Tasınabilir cihazlarda günümüzde tek sorun batarya ömrü gibi görünüyor. Yakıt pilleri gibi pil sorununu büyük ölçüde ortadan kaldıracak teknolojiler gelistiriliyorlar fakat henüz satısa sunulabilecek olgunluga erismis degiller.

Solar Technology, FreeLoader isimli ürünüyle bu sıkıntıya alternatif bir çözüm sunuyor. FreeLoader, günes enerjisiyle sarj ettigi bataryası sayesinde tasınabilir cihazlarınıza, yolculuklarınız sırasında güç saglayabiliyor. Solar Technology, FreeLoader'ın günes ısıgı altında geçen 5 saatlik sarj süresi ardından bir iPod'u 18 saat, cep telefonunu 44 saat, PSP'yi 2.5 saat ve cep bilgisayarını da 22 saat çalıstırabilecegini belirtiyor.

12.3 x 6.2 x 1.7cm boyutlarında olan cihaz, 185gram agırlıga sahip yani olabildigince tasınabilir. Ürünün alüminyum dıs kasası da hafifligine katkıda bulunmasının yanında dayanıklı olmasını saglıyor. Ayrıca cihazın günes ısıgı altında sarj olmasını saglayan günes pilleri de ürün sarj olduktan sonra çıkartılabiliyorlar. Bu sekilde boyutlar küçüldügünden FreeLoader'ın tasınabilirligi de arttırılmıs oluyor.

Ürünü sarj etmek için sadece günes enerjisine ihtiyacınız yok, bilgisayarınıza USB portundan baglayarak da FreeLoader'ı sarj edebiliyorsunuz. USB üzerinden 3 saatde sarj olan 1000mAh'li Li-ion pilin 2 yıl gibi uzun bir ömrü bulunuyor. Cihazın bir diger güzel özelligi ise tam sarj olduktan sonra 3 ay boyunca sakladıgı enerjiyi koruyabilmesi. Böylece ihtiyacınız oldugunda hemen alıp kullanmak için sürekli hazır bir sekilde FreeLoader'ı saklayabiliyorsunuz.

FreeLoader, beraberinde gelen dönüstürücü soketler sayesinde; LG Chocolate serisi, Motorola V66 ve V3 serisi, bütün Nokia N serisi, Samsung A288 ve D800 serisi, Sony Ericsson T28 ve K750 serisi cep telefonlarına, Sony PSP, Tom Tom GPS, dijital fotograf makinaları ve PDA'lar gibi cihazlara, Mini USB ve USB 2.0 üzerinden sarj olabilen telefonlar, kulaklıklar, iPod, iPod Shuffle, MP3 çalarlar ve Nintendo DS gibi tasınabilir cihazlara güç saglayabiliyor. Ürünün güç saglayabildigi cihazlar listesinde dizüstü bilgisayarlar gibi yüksek güç ihtiyacı bulunan ürünler yer almıyorlar.

FreeLoader İngiltere'de 120$ fiyat etiketiyle alınabilir durumda. Ülkemizde satısa sunulur mu bilinmez ama yolculukları sırasında el konsollarında oyun oynamayı sevenler veya çoklu ortam oynatıcılardan vaz geçemeyenlerin mutlaka sahip olmak isteyecekleri bir ürün oldugu kesin.

ALINTIDIR
Cevapla