Türk hacker grubu 'Akıncılar' Anonymous’a saldırdı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1322
Kayıt: 11 Nis 2006, 22:05
cinsiyet: Erkek
Konum: Beyond Mainstream..

Türk hacker grubu 'Akıncılar' Anonymous’a saldırdı

Mesaj gönderen Bekir 65 » 22 Tem 2011, 14:24

Türk hacker grubu ‘Akıncılar’ internet aktivistleri grubu Anonymous’un yeni açtığı sosyal paylaşım sitesine saldırı düzenledi

Resim

‘Anonplus’ adlı sitenin açılış sayfasına çarşamba günü köpek logosu koyan hacker’lar, altına da “Biz TÜRKİYE’yiz. Biz AKINCILAR’ız... Bu logo sizlere daha çok yakıştı...
Dünyaya kafa tutmak sizin neyinize, kendinizi OSMANLI mı sandınız? Size daha önce dünyaya kafa tutamayacağınızı öğrettiğimiz gibi şimdi de sosyal olamayacağınızı öğrettik.
Hadi şimdi herkes köpek kulübesine dönsün...” diye yazdı.

Siteyi yenileyen Anonymous ise, “Akıncılar, bizim ortalama bir insan için fazla özgürlük sunduğumuza karar vermiş ve bizi durdurma ihtiyacı hissetmiş gibi görünüyor.

Bu hayatımda gördüğüm en cahilce şey” diye cevap verdi. Anonymous’un üyeleri, arama motoru Google’ın yeni sosyal medya platformu Googleplus’tan ‘paylaştıkları içeriğin şirketin standartlarını ihlal ettiği’ gerekçesiyle atılınca, hiçbir sansürün olmadığı bir sosyal medya platformu olarak niteledikleri Anonplus’ı kurmuştu.

Bu arada Anonymous, NATO’yu hacklediğini açıkladı. Anonymous, birçok gizli belgeye ulaştıklarını ama hepsini birden yayımlamanın ‘sorumsuzca’ olacağını öne sürdü.

Kaynak: gundem.milliyet.comCevapla