Google Ne Kazanıyor?

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1321
Kayıt: 11 Nis 2006, 22:05
cinsiyet: Erkek
Konum: Beyond Mainstream..

Google Ne Kazanıyor?

Mesaj gönderen Bekir 65 »

Gelir rakamları dudak uçuklatıyor

Tüm dünyaya ücretsiz ve kaliteli hizmetler sunan Google'ın ne kadar kazandıgını duydunuz mu?

Resim


Yılın ilk çeyregi sonunda sirketlerin gelir gider tabloları ve borsadaki dengeleri degerlendirilip kazançları da ortaya konmaya baslandı. İnternet üzerinde kullanıcılara ücretsiz ve kaliteli hizmetler sunan Google ise %69'luk bir büyüme göstererek yılın sadece ilk çeyregi içerisinde "geçen seneye oranla" 1 milyar dolar daha fazla gelir elde etti. sirket yeni reklam projeleri ve süregelen temel islerine yapmayı düsündügü katkı planlarıyla yılın geri kalan kesiminde gelirini katlayarak artıracak gibi görünüyor.

Baskan Eric Schmidt, ilk çeyrekteki bu gelir tablosunun sirketin finansal açıdan kararlı bir seviyede ilerlemesini sagladıgını ve önümüzdeki dönem uygulamaya sokulacak isler veya alınacak riskler için iyi bir kaynak oldugunu dile getirirken "Rakamlar bizi daha iyisini yapmak adına zorluyor" diye konustu.

Özellikle YouTube'un satın alınmasının ardından çok hızlı yükselise geçen Google, Clear Channel Communications ile yaptıgı radyo reklamları anlasması, Microsoft'a rakip olarak çıkaracagı PowerPoint benzeri yazılımı, DoubleClick'i satın alması ile internet reklamcılıgı üzerine yaptıgı girisimler gibi pek çok atılımın içerisine girdi. Tüm bu adımlar da borsadaki kararlı durus ve yükselisleri için önemli kilometre tasları olarak geri döndü.

Google'ın yılın ilk çeyreginde elde ettigi gelir ise dudak uçuklatacak cinsten; tam tamına 3.66 milyar dolar olarak açıklandı.

Alintidir
Cevapla