Redrock power suply aldım bunu kullanmamı önerir misiniz

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
loveme
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Redrock power suply aldım bunu kullanmamı önerir misiniz

Mesaj gönderen loveme » 17 Tem 2011, 12:17

Redrock psu aldım.Eski psu ses çıkarıyor ve 300 lük bir psu değiştirmeyi düşünüyorum....
http://www.aydinbilgisayar.com/modules. ... urunno=193
Bu üsttekini aldım...Kullanışlı mı birde makinamda elektrikler kesilince ups devreye girdiğinde bilgisayarım açılıp kapanıyor...Bu psu yoksa ups sorunumudur ve power suply olduğunu düşündüğümden değiştirdim...
teşekkürler

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: Redrock power suply aldım bunu kullanmamı önerir misiniz

Mesaj gönderen velociraptor » 17 Tem 2011, 18:47

loveme yazdı:elektrikler kesilince ups devreye girdiğinde bilgisayarım açılıp kapanıyor...
ayni Ups yi baska bir makinda da dene ama muhtemelen ayni seyi yapacaktir , Ups nin o sekilde hicbir anlami kalmiyor , amac zaten Pc nin kapanmamasini saglamak yoksa veri kaybi yasanacaktir
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

loveme
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen loveme » 17 Tem 2011, 19:22

Redrock psu için ne düşünüyorsunuz?Onu kullanmayı düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 17 Tem 2011, 19:35

Türkiyede satilan ne modem markalari nede diger hardware bilesenleri hakkinda en kücük bir fikrim yok , en basitinden buradaki modemimden her defasinda masaüstündeki baglan ikonuna (ki kisayol olusturdum) tikladigimda ip im degisiyor , yani Türkiyedeki modemler gibi reset atmama gerek yok , Türkiyedekiler sanki burada 10-20 yil önce kullanimi terkedilmis modemler gibi (ciddiyim) , sanki birileri Tr de bilerek halka iskence cektirmeye calisiyor , kimler bu dandik markalar üzerinden prim elde ediyor malum (meclistekiler) , resmen vatan hainligi yapiyorlar
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

loveme
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen loveme » 17 Tem 2011, 20:30

inşallah aldığım redrock arıza yapmaz çünkü iş yerim için kullanacağım...Markaya aldanmayı hiç bir zaman düşünmedim fakat markalarla ilgili yorumlar çok oluyor...Nedense tavsiye edilenler en pahalısı oluyor...Bazen pahallı alsakta yerini bulmuyor önemli olan iş yapabilmesi...Bu da çok deneyim istiyor benim şahsi kanatim bu...

yurt dışında farklı yöntemler oluyor...Neden marka ya da kalite üzerinde çok karmaşık bir fark veriliyor...Bunu bende bilmiyorum...
teşekkürler