Görüntülü İletişim Yolda !

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1321
Kayıt: 11 Nis 2006, 22:05
cinsiyet: Erkek
Konum: Beyond Mainstream..

Görüntülü İletişim Yolda !

Mesaj gönderen Bekir 65 »

Görüntülü iletisim yolda, 'cep'leri simdiden piyasada

Üçüncü nesil sebeke için haziranda ihaleye çıkılıyor. En erken 2008’in basında yeni nesil servisler kullanılmaya baslayacak. 3G’yi destekleyen telefonlar ise su anda piyasada bulunuyor.

Mobil iletisimde yeni bir dönemi baslatacak olan üçüncü nesil (3G) teknolojisiyle ilgili olarak Türkiye’deki çalısmalarda önemli mesafe katedildi. Hızlı ve görüntülü iletisim olarak da bilinen 3G’de haziran ayında ihaleye çıkılarak en az 4 operatöre lisans verilmesiyle birlikte, altyapı çalısmalarına hızla baslanılması planlanıyor.
En az 6 aylık bir sürenin ardından da Türkiye’de de 3G sebeke kullanılarak, yeni nesil servislerin kullanımına baslanacak.
3G teknolojisi Türkiye’de 2008 yılı basına kadar kullanılmayacak olsa da, piyasada bu teknolojiyi destekleyen ürünler bulunuyor. Bunun sebebi birçok ülkede 3G sebekesi kullanıldıÇından, üreticilerin bu alana yönelik ürünleri hız kesmeden gelistiriyor olması. Türkiye pazarına gelen modeller, üreticiler tarafından genellikle Avrupa ülkeleriyle birlikte planlandıÇından 3G modelleri piyasada yerini alıyor.

Batarya sorun olur mu?

Üçüncü nesil telefonların baslangıçta en önemli dezavantajı olan aÇırlık sorunu da günümüzde çözülmüs durumda. Üretici firmalar 3G’de de 'en ince’ ve 'en hafif’ vurgularıyla ürünlerini art arda piyasaya çıkarıyor. simdiki sorun ise bataryaların daha uzun süreyle dayanabilmesini saÇlamak olarak görünüyor.
Piyasada bulunan telefonlar arasında 3G teknolojisini destekleyen modellere göz atacak olursak, rekabette üretici firmaların öne çıkan modelleri arasında, Motorola RAZR Maxx, Nokia N73, ony Ericsson W880i ile Samsung z540 bulunuyor.
Ortak özellikleri üçüncü nesil teknolojiyi desteklemek olan bu ürünler, ince formları ve metal gövdeleriyle de benzerlik tasıyor.

Kaynek: Milliyet İnternet

Alintidir
Kullanıcı avatarı
NetQurd
Byte4
Byte4
Mesajlar: 180
Kayıt: 28 Ağu 2006, 16:32
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen NetQurd »

arkadaslar ingilterede 2005 de bu kullanıordu...japonya 2002 de görüntülü konusmaya geçti yıl 2008 biz daha yeni yeni 3g ye geçebildik...o da belki iptal olcak (:
zaman sadece armutları olgunlaştırır..
Cevapla