Ölümcül Cep Virüsü

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1321
Kayıt: 11 Nis 2006, 22:05
cinsiyet: Erkek
Konum: Beyond Mainstream..

Ölümcül Cep Virüsü

Mesaj gönderen Bekir 65 »

Ölümcül Cep Virüsü Pakistan'ı karıstırdı

Cepten insanlara bulasan ölümcül virüs 52 milyon cep abonesinin oldugu Pakistan'ı birbirine kattı.

Resim


Pakistan'daki cep telefonu operatörlerine günlerdir cep telefonlarından kendilerine virüs geçip geçmeyecegini soran binlerce telefon geliyor. Herseyin saka bir mesajla basladıgı ülkede, herkesin birbirlerine gönderdigi mesaj büyük bir panige neden oldu.

Geçtigimiz senelerde video izledikten bir hafta sonra ölenlerle ilgili konusu bulunan Halka (The Ring) filminden esinlemis olsa gerek, muzip saka mesajı aynı zamanda bu virüsten simdiye kadar 20 kisinin öldügünü ve de ölümlerin devam ettigini de yazıyor.

Reuters'in haberine göre bu saka mesajı o kadar etkili oldu ki, ülkenin en büyük kentlerinden Karachi'de bazı camilerde verilen vaazlarda bu konuda uyarılar yapılarak bu olay Allah'ın gazabı olarak nitelendirildi.

Pakistan'da yasayan 160 milyon kisiden 52 milyon cep telefonu abonesi bulunuyor. En büyük cep telefonu operatörlerinden Warid Telecom'un bayan sözcüsü Farah Hussain, destek telefonlarının panik içindeki cep telefonu abonelerinden gelen virüsle ilgili sorularla doldugunu söyledi.

simdi Pakistan'da tüm cep operatörleri, panik içindeki abonelerini bunun teknolojik olarak mümkün olmadıgına ikna etmeye çalısıyor.

CHIP Online Yorumu:
Ülkemizde de bu tür saka e-postaların ardı arkası kesilmiyor ve inananların sayısı da hiç de az degil. En son olarak sözde Adalet Bakanlıgı'ndan gelen AIDS'i yaymaya çalısanlarla ilgili bir "saglık" uyarısı Adalet Bakanlıgı'nca yalanlanmıs ve sorumluların bulunması için çalısma baslatılmıstı. Artık AIDS oldugu süphesiyle hastaneler yerine Adalet Saraylarına kosan insanlarımız var mıdır, bu bilinmez ama aldıgı her e-postaya inanan ve birbirine gönderen insanlarımızın sayısı bir hayli fazla gibi duruyor.

Alintidir2007 most impressive screensavers

myscreensavers.info
Cevapla