PlayStation Network servisleri tamamen açıldı!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 673
Kayıt: 04 May 2006, 21:20
cinsiyet: Erkek
Konum: Hollanda
İletişim:

PlayStation Network servisleri tamamen açıldı!

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 05 Haz 2011, 13:10

Resim


Sony, PlayStation®Network servislerini tamamıyla yeniden başlattı.

PlayStation Store açıldı ve PlayStation®Network servisi 2 Haziran 2011 itibariyle tam olarak
faaliyete geçti.

Sony Corporation ve Sony Computer Entertainment (SCE), Sony Network Entertainment International’ın (SNEI, şirket) Amerika, Avrupa/PAL bölgeleri ve Japonya, Hong Kong ve Güney Kore hariç Asya’daki tüm PlayStation®Network hizmetlerini 2 Haziran 2011 itibariyle tam olarak geri getirdiğini açıkladı. Japonya, Hong Kong ve Güney Kore’de hizmetlerin geri getirilmesi ile ilgili detaylı bilgiler, hazır oldukça açıklanacak.

Şirket, ağ altyapısında kayda değer iyileştirmeleri hayata geçirirken, ödeme süreci ve ticaret fonksiyonlarının da testlerini gerçekleştirdi. PlayStation Network’ün yeniden hayata geçirilmesinin ilk aşaması, 15 Mayıs tarihinde Amerika ve Avrupa/Pal bölgelerinde başlarken bunu 28 Mayıs tarihinde, şirketin hizmetleri kısmen tekrar hayata geçirdiği Japonya ile Asya’daki ülke ve bölgeler takip etti. Bu kısmi geri getirme ile kullanıcıların online oyun, hesap yönetimi, arkadaş listeleri ve sohbet işlevleri gibi kimi hizmetlere erişimi de yeniden başlatılmış oldu. Tamamiyle açılan hizmetler kapsamında şunlar bulunuyor;

• PlayStation® Store’da tam işlevsellik
• Oyun içi alış veriş
• Hediye çekleri ve kodlarını kullanabilme

Kullanıcılar, artık PS3 veya PSP üzerinden PlayStation® Store’dan oyun ve video içeriği satın alarak bunları indirebiliyor.

Sony’den PlayStation severlerin sabır ve desteğine teşekkür

Sony Corporation Başkan Vekili Kazuo Hirai, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Kullanıcılarımızın sevdikleri birinci sınıf eğlence deneyimini yaşamaya devam etmesini yeniden sağlamak amacıyla ticaret fonksiyonlarımızda ek testler ve ileri güvenlik teyidi gerçekleştiriyoruz. Bu süre zarfında gösterilen sabır ve desteği takdir ediyoruz.”

Sony’nin tüm kayıtlı PlayStation Network* hizmeti için sunulan “Tekrar Hoş Geldiniz” paket programı hakkında detaylı bilgi ayrıca paylaşılacaktır.Cevapla