Domain Nöbetini korsan bekleme!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 827
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

Domain Nöbetini korsan bekleme!

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 16 May 2011, 22:53

Resim

Geçen yıl ABD SIRASINDA Hükümet 100'den fazla alan adları Alacaklar onu telif hakkı ihlali teşvik Were kapılan.

Yetkililer eylemleri sitelerin sahipleri ve ziyaretçiler Onların milyonlarca güvensizlik ile karşılanmış. Doğrudan ilgilendim Ama olanlar şikayetçi sadece onlar değil miydi.

Çeşitli hukuk uzmanları ve serbest konuşma bastırmak Mayıs weitere Belirtilmiştir mü nedeniyle sürecin eksikliği etki Nöbetler ABD ihlali Could Be inanıyorum anayasa. Bu Değerlendirilmesinde Onlar Çeşitli siyasetçiler de katıldı Were.

ÇOK açık sözlü Politikacılar iki ABD Senatörü Ron Wyden ve TC Zoe Lofgren vardır. bir girişimi olarak Onların, onlar sorumlu Yetkililer Nöbetler Etkili mi nasıl ve Onlar Meşru mı olup olmadığını açıklayın Sorular sorulara bazı çok gerekli cevapları almak için.

Bu hafta Onlar bir tepki var, Ama Onlar arayan biri değiliz. Homeland Security's ICE birim olmasına rağmen son üç ay sonra, siyasetçiler bütün büyük Sorunlar Sadece kaçınılması Were olarak, yetersiz Be yanıtlarını buldu cevap verin.

ABD Senatör Ron Wyden yorumladı "Bu yönetim They inanın ne establishi İHLAL ilgili temel sorulara cevap reddediyorum zaman etkili köpek online telif hakkı ihlali caydırmak Yani, hayal etmek zor" dedi.

Ben "Bölümler nihayet ben fazla üç ay önce Than, ICE ve DOJ gelen tepkiler Internet değeri ve işlevi, herhangi bir teknik anlayış Eğer online İHLAL ve sergilemek Little durdurmak için tek fikirli tayin ortaya Gönderilen Them sorulara yanıt da" ekledi.

sıcak konulardan biri-Torrent-Bulucu web sitesi, doğrudan ana ya da telif hakkı dosyalara bağlantı ve Hazır Doesn't bir meta arama motoru nöbet olmuştur. O Daha önce pek çok hataları soruşturma Into bu sitede SIRASINDA yapılmış mıydı Out Biz Sivri ve Wyden ve Lofgren bu sitenin suç telif hakkı ihlaline yardım Sayılabilecek misiniz özellikle neden Sorular.

Sel-Finder nasıl ve Google ve Bing gibi diğer arama motorlarından farklı bir serbest konuşma etkisi suç köprüler yapar, nasıl Onlar soru. Ama cevap gelmedi.

"Özellikle rahatsız bağlantı ücretsiz konuşma farklı nasıl açıklar Onların Reddi olduğunu. çabalar devam Many Ways Verilen köprüler Bu form Internet temeli, gitmek için başka bir siteye bağlantı için bir sitede sonra - "Tehdit koruyun IP, Than çok daha yapmak - Şu anda İdaresi yapıyor ve IP Yasası genişletmek koruyun misiniz Wyden dedi.

"Bu Biz ABD sahteciliği harekete geçme Taking Olmalı tüm köpek ve Yönetim Can Katılıyorum Birçok eylemleri Vardır ABD dışına kaçak mal Birbirine bağlayan sorumlu tutan gibi roman ilerlemek IP ürünleri ve desteklenmeyen Teorileri siteleri Katılım etmeyin, "Senatör ekledi.

TC Zoe Lofgren yanı ICE arası olmayan tepki ve sansür eylemi olarak karakterize alanı Nöbetler hayal kırıklığına WS.

"ICE tepki Meşru Bizim Siteler yılında Operasyon 'ilgili endişeler Adres başaramamak." Alan Nöbetler süreç olmadan sansür bir formu var. Bu durumda, Hükümetimiz, hakim ve lastik damga ve Hazır önceden haber ya da düşmanca süreç olmadan Than daha hiçbir şey etki kapılan var, Onların masumiyeti ispat yükü ile bu sitelerin Ayrılma yazarlar, "O bir tepki olarak söyledim.

"Bu çalıntı araba veya knock-off çanta nöbet için yeterli Might Be iken, web siteleri ve konuşma internette için yeterli değildir. O Yani bu yönetim Aynı Them tedavi olduğunu rahatsız olduğunu, "Lofgren ekledi.

ICE gelen yanıt Onlar Onların eylemleri anlatmak gibi bir niyetim var That Onlar sordu Have Been temel sorulardan bazıları yanıtlayan olmadan etki ele geçirmek devam edecek O gösterir. Ve Daha bitmedi - Things yakında çok daha fazla rahatsız olsun Mayıs.

Bu hafta başlarında biz ABD That Dolaylı Hükümet, bu tasarıyı ÇOK Etkili Nöbetler etki alanı yapmak için tasarlanan bir koruyun IP Act adlı COICA tasarının, bir yenilenen sürümü üzerinde çalışıyor ve daha geniş yetkileri Yetkililer arama motorları sansür ve web siteleri engellemek için ISS'ler sipariş gibi olaylar verin.

Senatör Wyden etrafında Son kez IP Koruma Yasası'nın durdurmak zor Might Be Washington ve Hollywood destek çok ama ile Uygulanan olmak dan COICA durdurmak başardı. henüz önümüzdeki aylarda Sorulan Will Be Doubt başka soru var, Ama O Anlamlı cevapları takip edecek şüphelidir.Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29051
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: Domain Nöbetini korsan bekleme!

Mesaj gönderen velociraptor » 17 May 2011, 00:38

google cevirismi bu :) , paylasim icin tesekkürler
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 827
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

Re: Domain Nöbetini korsan bekleme!

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 17 May 2011, 10:39

google çevirisi.

Kullanıcı avatarı
nuri baba
Kıdemli üye
Kıdemli üye
Mesajlar: 472
Kayıt: 04 Eki 2007, 05:53
cinsiyet: Erkek

Re: Domain Nöbetini korsan bekleme!

Mesaj gönderen nuri baba » 19 May 2011, 03:24

ismail bu google çevirisi varya insanı dilinden soğutuyor beaa:d:d:d....

Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
Mesajlar: 1124
Kayıt: 25 Nis 2010, 08:39
cinsiyet: Erkek
Konum: internet
İletişim:

Re: Domain Nöbetini korsan bekleme!

Mesaj gönderen lord_leo » 19 May 2011, 15:42

orjilanide ekleseydin hoca daha anlaşılır oluyor :)
Ben Giderim, Tadım Kalır...

tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 827
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

Re: Domain Nöbetini korsan bekleme!

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 19 May 2011, 19:54

orjinal dil: değerli admin.

Domain seizures of alleged pirate sites continue to be criticized in the United States. Two of the most outspoken politicians on the issue have asked the responsible authorities about the legitimacy of the seizures, but received insufficient answers. In a response both politicians characterize the seizures as censorship and claim that the authorities “demonstrate little if any understanding of the Internet’s value and function.”
During the last year the U.S. Government seized more than 100 domain names it claims were promoting copyright infringement.
The actions of the authorities were met with disbelief by the sites’ owners and their millions of visitors. But those directly involved weren’t the only ones complaining.
Several legal experts believe that the domain seizures may stifle free-speech, and have further pointed out that the lack of due process could be a violation of the U.S. constitution. In this assessment they were joined by several politicians.
Two of the most outspoken politicians are U.S Senator Ron Wyden and Rep. Zoe Lofgren. In an attempt to get some much-needed answers to their questions, they asked the responsible authorities to explain how effective the seizures are and whether they are legitimate.
This week they got a response, but not the one they were looking for. Although Homeland Security’s ICE unit finally responded after three months, the politicians found the answers to be insufficient, as all the major issues were simply avoided.
“It is hard to imagine that the administration can effectively deter online copyright infringement when they refuse to answer basic questions regarding what they believe constitutes infringement,” U.S Senator Ron Wyden commented.
“While the departments finally responded to questions that I sent them more than three months ago, the responses from ICE and DOJ reveal a single-minded determination to stamp out online infringement and demonstrate little if any understanding of the Internet’s value and function,” he added.
One of the hot topics has been the seizure of the Torrent-Finder website, a meta-search engine that doesn’t host or link to any copyrighted files directly. We previously pointed out that many mistakes were made during the investigation into this site, and Wyden and Lofgren specifically asked why this site would be deemed to aid in criminal copyright infringement.
How is Torrent-Finder different from other search engines like Google and Bing, and how does criminalizing hyperlinks effect free-speech, they questioned. But answers didn’t come.
“Particularly troubling is their refusal to explain how linking is different from free speech. Given that hyperlinks in many ways form the foundation of the Internet, efforts to go after one site for linking to another site – which the Administration is currently doing and the Protect IP Act would expand on – threaten to do much more than protect IP,” Wyden said.
“There are many actions that we can all agree the Administration can and should be taking to ilaç down on counterfeiting of U.S. goods and the illegal sale of U.S. IP products that don’t involve advancing novel and unsupportable theories like holding sites liable for linking,” the Senator added.
Rep. Zoe Lofgren was disappointed by the non-response from ICE as well, and characterizes the domain seizures as an act of censorship.
“ICE’s response fails to address legitimate concerns about ‘Operation In Our Sites.’ Domain seizures without due process are a form of censorship. In this instance, our government has seized domains with nothing more than the rubber stamp of a magistrate, without any prior notice or adversarial process, leaving the authors of these sites with the burden of proving their innocence,” she said in a response.
“While this might be enough for the seizure of stolen cars or knock-off handbags, it is not enough for web sites and speech on the Internet. It is disturbing that this administration is treating them the same,” Lofgren added.
The response from ICE shows that they have no intention of explaining their actions, and that they will continue seizing domains without answering some of the core questions that have been asked. And that’s not all – things may soon get much more disturbing.
Earlier this week we reported that the U.S. Government is working on a revamped version of the COICA bill, named the Protect IP Act. This bill is designed specifically to make the domain seizures most effective, and give the authorities even broader powers such as censoring search engines and ordering ISPs to block websites.
Last time around Senator Wyden was able to stop COICA from being implemented, but with a lot of backing in Washington and Hollywood the Protect IP Act might be harder to stop. There’s no doubt that yet more questions will be asked in the coming months, but it is doubtful that meaningful answers will follow.

Cevapla