İnternet Sitelerini PDF Dosyasına Çevir

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

İnternet Sitelerini PDF Dosyasına Çevir

Mesaj gönderen lord_leo » 11 May 2011, 22:42

Resim
İnternet sitelerinde yer alan bilgileri siteyi kayıt etmek yerine PDF formatına çevirerek de kullanabilirsiniz.

PDFmyURL sitesi internet sitelerini PDF dosyalarına çeviriyor, size kalan ise dosyayı saklamak. İnternet sitelerini dergi lezzetinde okumak için de güzel bir uygulama
PDFmyURL sitesine girip, adres satırına PDF’e çevireceğiniz sitenin adresini girin ve enter tuşuna basın. Site PDF oldu.

İnternet sitelerini PDF dosyasına çevirmek için hep PDFmyURL sitesine girmenize gerek yok. PDFmyURL sitesinde yer alan “Drag this bookmarklet” yazısının yanında yer alan PDFmyURL kutucuğunu internet tarayıcınızda sayfa işareti olarak kullanabilir, bulunduğunuz sitede bu kutucuğa tıklayarak siteyi doğrudan PDF dosyasına çevirebilirsiniz.

Sitenizden bir link vererek bir internet sitesini PDF dosyası halinde indirebilmelerini sağlayabilirsiniz. Bunun için;

Kod: Tümünü seç

<a href=”http://pdfmyurl.com?url=www.sordum.com”>sordum sitesini PDF olarak sakla</a>
gibi bir kod satırı yazdığınızda sitenizde aşağıdaki link satırı görünecek

PDFmyURL sitesinde Advanced Options bölümünde ise site sahipleri için bir çok fonksiyon mevcut.

http://pdfmyurl.com/
Ben Giderim, Tadım Kalır...

Kullanıcı avatarı
nuri baba
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Re: İnternet Sitelerini PDF Dosyasına Çevir

Mesaj gönderen nuri baba » 11 May 2011, 23:31

bilgi için teşekkürler lord kardeş...

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: İnternet Sitelerini PDF Dosyasına Çevir

Mesaj gönderen velociraptor » 12 May 2011, 00:27

anasayfaya eklenmistir
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free