ie9 sorunları ve çözümleri

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

ie9 sorunları ve çözümleri

Mesaj gönderen lord_leo » 09 May 2011, 22:10

Resim

ie9 final sürümü kullandığım günden itibaren bende bazı sorunlara yol açtı
belki başkasınında başına gelebilir diye kısaca çözümleri anlatayım... lord

genel olarak ie8 de bulunan özellikler ie9 geçince otomatik güncellenmemesi ve güvenlik ayarları ile ilgili bazı değişikleri düzenlemeniz gerekiyor

oyun oynama yada java

ie9 kurulumunda javayı tekrar kurmanız gerekiyor zaten java tabanlı bir uygulama başlatmanız gerekirse link sizi direk ilgili sayfaya ve indirme yöneticisine yönlendiriyor
indirip kurun
burada dikkat edilmesi gereken nokta diğer sayfaları ve msn (wlm) i kapatmanız ve sadece indirme yöneticisi açık bırakmanız olacaktır. yoksa sistem hata verebiliyor.

video ve flash programlar

genelde adobe ağırlıklı flash larınızı yine aynı şekilde java gibi güncellemeniz gerekir.

burada dikkat edilmesi gereken nokta diğer sayfaları ve msn (wlm) i kapatmanız ve sadece indirme yöneticisi açık bırakmanız olacaktır. yoksa sistem hata verebiliyor.

eğer önceden mevcut programlar varsa size bir uyarı ile kullanılmayan sürümlerin kaldırılması gerektiği söylüyor.
sadece devam deyip güncel sürümleri kurun.

güvenlik ve filitreleme

ie9 da fazlalaşan güvenlik filitreleri yüzünden içerik görüntülemede sıkıntı yaşıyorsanız öncelikle activex filtresini devre dışı bırakın
yada adres çubuğundaki simgeye tıklayarak geçici yada sürekli izin verebilirsiniz.
diğer güvenlik ayarlarını orta olarak kullanmanızı tavsiye ederim.
tarayıcı bir durumla karşılaştığında yeni pencere için uyarı verdiğinde sürekli yada bir seferlik izinler ile içeriğe yada yönlendirme ayarı yapabilirsiniz.

toolbar sorunları

toolbar sevmediğimden sadece bazen google toolbar kullanıyorum, zaten google güncellemesi ile uyumsuzluk sorununu çözdü.eğer güncelleme kapalı ise toolbarı kaldıp yeniden kurun.

yazıcı sorunları

internet sayfasına yazıcı ile çıktı alıyorsanız güncellemeniz gerekiyor
bu arada bendeki hp yazıcının sorunları bıktırdı.hp yazıcı tavsiye etmiyorum.

sonuç olarak

ben ie9 beğendim ama daha çok gelişmesi gerekir.

diğerlerinin birbirlerine karşı ufak avantajları olsada
tavsiyem firefox4 ve ie9 arasında kendi kulllanım alışkanlıklarınıza göre tercihde bulunmanızdır.
Ben Giderim, Tadım Kalır...

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: ie9 sorunları ve çözümleri

Mesaj gönderen velociraptor » 10 May 2011, 15:46

tesekkürler
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
nuri baba
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Re: ie9 sorunları ve çözümleri

Mesaj gönderen nuri baba » 11 May 2011, 23:46

bilgi için teşekkürler...