soykırıma sanat bakışı!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 825
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

soykırıma sanat bakışı!

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 09 May 2011, 17:13

Resim

alıntıdır.

2008 yılında, Darfur'daki soykırıma genç bir sanat öğrencisi dikkat çekmek için tasarlanmış bir hareketle bir Louis Vuitton esinlenen çanta ile bir aç çocuğun bir görüntü yan yana koymak için karar aldı. Fransız moda devi zarar kırma peşinde avukatları da göndererek yanıt verdi. Bu hafta, ancak, sadece durum, ama çok önemli PR savaşı kaybetti.

Okuyucular Nadia Plesner, 2008 yılında Darfur'da devam eden soykırım konusunda bilinçlendirilmesi ve orada sayısız kurbanları için para toplamak bir kampanya başlattı Danimarkalı sanatçının durumu hatırlarsınız.

"Ben medyanın büyük ve küçük dünya haberleri arasındaki öncelik bozuk yol nedeniyle bu kampanya başlattı," Nadia TorrentFreak söyledi. "Nasıl Paris Hilton daha ön yapabilirsiniz Darfur'da soykırım daha kapsar? Ben o amele görmek için, bir kurban 'Pimped. Ve did it! "

Bu durumda 'Pimp' kışkırtıcı bir aç çocuğun kolu üzerine yerleştirilen Nadia's resme bir Louis Vuitton esinlenen torbasının yanı sıra, demekti. O ve onun resim Darfurnica kullanılmıştır de yardım için para toplamak satıldı t-shirt süslediler.

Resim

dizme ve sanatsal açıdan da - toplu katliam ve açlık karşı batı aşırılıkları ve tüketim kültürü - Bazı Nadia's kampanyasına bağışta kışkırtacak, Louis Vuitton's soğuk iş tepki hem de hayal kırıklığı öngörülebilir agresif oldu. Onlar Nadia fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiğini iddia ederek, kendilerine ait bazı imha dışarı başa avukat gönderdi.

Nadia inandığı durdurmak için Louis Vuitton de 'stratejistleri' tarafından bu kararı sorun başından beri her yazmıştı, ifade özgürlüğü onun hakiki haklıydı. Yine de, şirketin kontrol egoları tutmuş bazı perspektif bakımı ve onların tarafında Nadia var, aslında imajını geliştirmek başarmış olabilir. Yerine şirket alevler akın etti. Ve sonra onları gaz döktü.

Böylece, dosya paylaşım dünya (diğer taraf için sempati canlandırmak için David v Goliath savaş gibi bir şey) ve Jammie Thomas-tipi minnows ezmek yanlış eğlence sektöründe bir takım çabalar, ortak, her şeyi mükemmel bir şekilde astarlanmış oldu sırf domuz-sersemlik ve vizyon eksikliğinden dolayı geri teper için.

o Louis Vuitton Lahey'deki mahkeme bir ex parte sipariş başardı olduğunu keşfetti Şubat 2011 yılında Nadia kayıp bir ilk vaka, ardından. vaka anlamına düz dilinde zaten kendini savunmak için ona bir şans vermeden onun arkasından duydum olmuştu. Nadia şimdi günde 5000 € para cezası edildiği yönünde bilgi verildi.

Nadia geri püskürttüler ve Mart kararını bozmuş olması amacıyla Louis Vuitton karşı kendi dava içinde. Nadia Nisan ayında duruşmada, moda evi kaygan var bildirdi. Avukatları da kampanya logosu Yaşam Nadia's Basit çanta görüntünün kullanımı sadece, resimle ilgili bir sorun (Darfurnica) almadığını söylemiştir, o "editoryal ve reklam departmanları arasında kaybolan sınırları tepki olarak oluşturulan şeklinde bir kampanya medyada. "

Ancak, yargıç neden Darfurnica ve davada adı geçen ve daha sonra para cezası gün başına 5.000 € ve ağrı üzerine yasadışı Louis Vuitton avukatı sorduğumda, o cevap verdi Nadia bildirir: "Sen böyle okumak gerekir."

Ama orada durmadı. Louis Vuitton bildiriliyor, onlar durumda bırakmak için istekli olduğu basınına verdiği demeçte, ama sahneleri Nadia avukatları ve tek taraflı çekilme sipariş etmelerini istedi vardı onlar reddetmişti arkasında.

Hakim onun kararı, Mayıs ayı başında ve o kelime için geçerliydi bu hafta teslim ediyorum diyerek duruşmada bitirdi. 500.000 euro biriktirdiği - - yasadışı edildi mahkeme Nadia karşı para cezası karar verdi. Louis Vuitton daha Nadia's yasal ücretler ödemeye mahkum edildi.

Louis Vuitton Bu durumda kayıp olması çok, çok iyi bir şeydir. onlar bir umutsuz vaka vardı nedeniyle değil ama (ticari gerek makul korunacak yapmak) bu kadar inanılmaz kısa görüşlü olduğu için yenilgi hak çünkü.

Bir değil, soykırım ilişkili olduğu istememek için firma ile biraz sempati olabilir olmanın hiçbir aklı başında insan Louis Vuitton Darfur'daki karışıklık dışarı ile ilgisi olduğunu düşünüyor. Ayrıca, şirketin sözde pazarlama dahilerin de bunu oynardım nasıl farkında olması gereken, bir kaybeden üzerine idi ve bütün mesele eriyip gitmesine izin gerçekleştirdi. En erken tamir dedi.

Ancak bunun yerine, sadece küçük adam için destek oluşturmak için ve büyük şirketler sinsi taktikler istihdam algısını güçlendirmek dahi hareket olarak tanımlanabilir ne, onlar bir tek taraflı sipariş almak için Nadia arkasından gitti. Onlar bir enayi-yumruk yasal eşdeğer teslim başardı ve kimsenin bir korkak sever, kabul edelim.

Daha sonra şirket göze asla kimse para cezası günde 5.000 € talep ederek yaraları tuz ovuşturdu - Birisi az, hayır için para toplama. Bu bir şirketin imajını korumak konusunda gitmeli nasıl değildir.

Net etkisi bazı sanatsal lisans verilen ve sadece bir saniye için denklemin Darfur yaptırmayı, çanta kolayca kurumsal hırs, bu zorbalık taktik temsil edebilir, ve tüm bunlar hakkında yol 'büyük iş' gerçekleştirilir kötü olduğunu söyledi.

Çocuk, tersine, küçük adam temsilcisi olabilir - Nadia's bu dünya - kim hayatlarını altüst büyük şirketlerin alt çizgiler 'korumak' için çevirdik.

Nadia için bir zafer iyi iken, ve arka plan verilen kötü PR Louis Vuitton için bile bir zafer onlar için bir başarısızlık olurdu, dava ile oluşturulur. Birinin gücü vardır diye ve dava demek, mutlaka olması gerektiği anlamına gelmez. Bazı şeyler en iyi yalnız bırakılır.Cevapla