İnternet Sansür politikacılar için karmaşık

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1

İnternet Sansür politikacılar için karmaşık

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 08 May 2011, 14:47

Resim
çeviri: google.translate.
alıntıdır.

İnternet Sansür politikacılar için kafa karıştırıcı bir konu olabilir. ABD'de en politikacılar açıkça, ama Çin gibi ülkelerde yaygın politik sansür karşı konuştum kendi topraklarında aynı zamanda da ekonomik figürler sansür girişimleri desteklemektedir.

". Teşvik ve Yatırım Korunması Ticaret Online: Meşru Siteler v. Parazitler, Part II" online korsanlık mücadele için kendi çabalarımızın bir parçası olarak, Temsilciler Meclisi başlıklı geçen ay bir duruşma düzenledi gündemindeki ana konu neden ve Google oldu Şirket ihlal malzemeler endeksli değildir sağlamak için daha yapmaz.

Bu yılın başlarında biz eğlence endüstrisinden aşağıdaki basınç, Google zaten bu sebeple kendi arama sonuçlarına sansür doğru adımlar atmış olduğunu keşfetti. Sonuç meşru ABD merkezli şirketler (BitTorrent Inc uTorrent gibi) meşru ürünleri artık aktif olarak Google hizmetlerinin bazı sansür olduğu idi. Diyelim ekonomik sansür diyoruz.

Google'ın bir hareket olduğunu daha sonra bir çentik yukarı çekmek için üzerinde arama devi tezahürat birçok politikacı tarafından alkışlandı. House Duruşmada geçen ay büyük bir soru Google henüz korsanlık sona ermedi neden olduğu ortaya çıktı. Bazı akıllı arama anahtar kelime filtreleri de var yardımcı olabilecek bazı savundu. Gerçekten de, sadece kendi arama motoru MPAA tarafından sağlanan anahtar kelime listesini dayalı sansür bir ABD mahkemesi tarafından emredildi torrent sitesi Torrent bakıyorum.

Evet, ama's ayrıca bazı meşru içerik erişilmez kılan filtre Torrent bu sadece tali hasar olarak kabul edilir. Genel anlaşma sansür online korsanlık çözmek için gerekli olduğu idi.

Bu fikir de (böylece sansür) telif hakkı ihlali kolaylaştırmak için yetkililer tarafından kabul edilir etki ele geçirmek için ABD makamları güç hibe edeceğini, ABD'nin örneğin COICA tasarı daha yeni yasa teklifleri bazı iç içe olduğunu. COICA Senatör Patrick Leahy, Senato Adalet Komitesi Başkanı tarafından ortaya atıldı ve Senatör Dick Durbin de dahil olmak üzere 18 kişi Senatörler tarafından desteklenmektedir.

Yine COICA ile o sansür gerçekten önemli politikacılar için büyük bir barikat olarak görmedim görünüyor. Bazıları için ekonomik sansür amacıyla kurumsal çıkarlarını korumak için bir zorunluluk gibi görünmektedir. sürecinde ihlal edilebilir insan hakları ve anayasal konularda teminat hasar azalır.

o COICA korsanlığa karşı tasarıyı desteklerken Senatör Durbin, bu hafta olduğu İnternet sansürü Çin'de meydana hakkında duyduğu endişeleri dile getirdi görmek çok ilginç Bunları göz önünde bulundurarak. Dün Durbin o Çinli Baidu arama devi yazdığı bir mektup yayınladı. Mektubunda Senatör Baidu sansür çabalarına duyduğu endişeleri sesler ve onları durdurmak için "acil önlemler" almaya şirket istedi.

"Geçenlerde Çin'e bir Kongre heyeti döndü. Şahsen Baidu sansür hakkında raporlar doğrulamak için karar verdi. yolculuğum sırasında, Baidu Özel erişilen ve şartlar bir dizi aramak için çalıştı. Ama hayal kırıklığına uğradım sürpriz değil, Baidu ağır, arama sonuçlarının sansürleri olduğunu görmek, "Durbin yazıyor.

"ABD Kongresi'nin bir üyesi olarak, özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde şirketinizin geniş iş ilişkilerinde nedeniyle Baidu internet sansürü konusunda endişe duyuyorum. Baidu 2005 yılından bu yana NASDAQ listelendi. Ben Baidu beş yönetim iki Amerikan kuruluşları Baidu önemli yatırımcılar olduğunu ve Amerikalı olduğunu anlıyoruz "senatör ekler.

Bu nedenle biz o var, sansür, ama bir problem olduğu ve buna karşı savunan halkın çıkarlarını uygun sadece. Bu çoğu zaman tabii ki siyasete bir durumdur. Birçok ABD'li politikacılar, ancak Google sansür (olası) telif hakkı ihlali ile ilgili terimler ile herhangi bir sorun görmüyorum onlar veya başka bir arama motoru daha sonra siyasi şartları ile aynı yaparsanız onların ayar değiştirebilirsiniz.

Sansür, ama sansür birçok batılı politikacıların siyasi ve ekonomik İnternet sansürü arasında net bir ayrım yapmak gibi görünüyor. Ikiyüzlülük?