Google, Korsandan Filtreleme Dava Kazandı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 825
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

Google, Korsandan Filtreleme Dava Kazandı

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 07 May 2011, 14:58

Resim
çeviri:translate-google

Nisan 2010 yılından bu yana, Fransız müziği hak ve korsanlığa karşı grup SNEP Google karşı dava meşgul etmektedir. SNEP Google gerektiğini sel gibi arama terimleri sansür hissettim, RapidShare ve MegaUpload. Olması durumunda itiraz gitti Google'ın lehine bir kere zaten karar verilmiştir. Bu hafta Yargıtay Google filtre etmek zorunda edilemez olduğuna karar verdi.

google censorshipThe syndicat National de L'édition Phonographique (SNEP) Fransız kayıt endüstrisinin haklarını korumak için kurulmuş bir organizasyondur. SNEP ve üye etiketler için telif toplar da onların adına korsanlığa karşı faaliyetlerini yürütmektedir.

2010 Nisan ayında kendi anti-filesharing eylemlerin bir parçası olarak SNEP otomatik özellik önermek onların belirli şartlar filtre arama devi zorlamak için bir girişim Google hakkında yasal işlem başlattı. Bu hedef kelimeleri 'sel' olduğunu biraz sürpriz olacak, 'RapidShare' ve 'MegaUpload'.

SNEP davası Fransa'nın fikri mülkiyet kanunun üzerinde L336-2 güveniyordu. Madde şöyle diyor:

"Telif hakkı veya kamu çevrimiçi, yüksek mahkeme için bir iletişim servis içeriği nedeniyle ilgili hak, bir ihlali varlığında, özetle dava uygun hareket" önlemek için "gerekli her tedbiri almaya veya durdurmak yetkili böyle ihlali ... "

haber çıkış Numerama tarafından belirtildiği gibi, bu hüküm bir gün ISS'ler için dosya paylaşım sitelerine erişimi engellemek istedi olacağı beklentisiyle kanun haline getirilmiştir. SNEP açıkça onların lehine mevzuat hedef genişletmek düşündüm.

Eylül 2010 yılında, Mahkeme de Grande Instance de Paris şikayeti reddetti ve SNEP maliyeti Google 5000 € ödeme talimatı. mahkeme kararı ile memnun, SNEP sonuçlar Google listeleri yer aldı her gün için 1.000 euro tazminat isteme, itiraz halinde aldı. Dahası, yukarıdaki şartları ile bağlantılı olarak filtre edilecek sanatçı, albüm ve şarkı listesi eklendi.

Bu hafta Paris'te Yargıtay kararında aşağı uzattı. önceki karar ile ortak olarak, Mahkeme arama sonuçlarının bir dizi terimlerinin sadece sunu mutlaka telif hakkı ihlali takip edecek anlamına gelmiyordu bulundu.

Ayrıca, RapidShare ve MegaUpload bariz bir referans olarak, AİHM, bu sitelerin kullanıcılarına müzik izinsiz kopyalarını aktarmak için kullanabilirsiniz sırf, otomatik olarak siteleri sonuç olarak yasadışı hale olduğunu takip etmediğini kaydetti. Mahkeme ayrıca SNEP Google, arama motoru kullanmak internet kullanıcılarının sonraki faaliyetlerinden sorumlu tutamadım açıkça belirtti.

Ancak, ilk bu yılın başlarında TorrentFreak tarafından belirtildiği gibi, Google zaten filtre etme kararı aldı onun otomatik özellik önermek, bir hareket usulüne Temyiz Mahkemesi tarafından kaydetti. Ama sonra oto-sansür bu eylemi suçu kabullenme gerektiğini takip eder?

"Google sonuçları filtreli olması, onlar [SNEP's] istek uyulmuş ve sorumluluğunu kabul anlamına gelmez," Yargıç Google'ın eylemleri rağmen, herhangi bir ihlal içeriği hala web üzerinde kaldığını sözlerine ekledi.

Bir kez daha durum ve Google'ın lehine karar verildi SNEP 5.000 € masrafları ödeme emri verildi.Cevapla