Firefox 4 Arayüzünü Özelleştirmek

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Firefox 4 Arayüzünü Özelleştirmek

Mesaj gönderen lord_leo » 27 Nis 2011, 22:56

Firefox 4 ile ilgili geliştirilmiş bir çok tema var. ama bence en güzeli orjinali yinede siz ben daha iyisini yaparım yada şöyle daha güzel olur diyorsanız.
basit bir eklenti sayesinde Firefox 4′ün arayüzü içerisindeki tüm alanlara müdahale etme şansınız var. Kısacası Firefox 4 için tema geliştirmeseniz bile sanki bir tema geliştiricisi gibi istediğiniz alanlara istediğiniz renkleri atayarak kendi firefox 4 arayüzünüzü yaratabiliyorsunuz

Stratiform, Firefox 4 arayüzünü değiştirmek için yükleyip kullanabileceğiniz basit bir firefox eklentisi. Sadece 104kb olan Stratiform eklentisi sayesinde Firefox 4 arayüzünde istediğiniz şekilde görünüm değişikliği yapabiliyorsunuz.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... tratiform/

Stratiform, Firefox 4 üzerinde değiştirebileceği alanları buton başlıklarında düzenli bir şekilde yerleştirerek aktarıyor. Böylelikle hangi kısmı nasıl değiştirmek istediğinizi kolayca bulabiliyorsunuz. Değiştirebileceğiniz alanlar içerisinde araç çubuğu butonları, ikonlar, metin girdi alanlarının yanısıra direkt olarak Chrome ya da Internet Explorer 9 tarzı olsun diyebiliyorsunuz.

Resim

Sol üst kısımdaki Firefox butonunu istediğiniz renk yapabilirsiniz. Ya da arzu ederseniz kendi adınızı yazın :)

Direkt olarak bir firefox teması yükleyebilir ve kullanabilirsiniz ancak varsayılan firefox 4 üzerine Stratiform ile özellikler eklemek daha kişiselleştirlmiş oluyor :D

Resim
Ben Giderim, Tadım Kalır...

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: Firefox 4 Arayüzünü Özelleştirmek

Mesaj gönderen velociraptor » 27 Nis 2011, 23:05

tesekkürler
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free