Sony PlayStation ağına sızan hacker'lar kredi kartı bilgiler

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29031
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Sony PlayStation ağına sızan hacker'lar kredi kartı bilgiler

Mesaj gönderen velociraptor » 26 Nis 2011, 15:22

Resim

Sony firması küresel PlayStation ağının kapalı olduğu 6. gününde hala kredi kartı veya diğer kişisel bilgilerin çalınıp çalınmadığını belirlemeye çalışıyor.

Firma dünya çapında 75 milyon oyuncunun online oyun oynadığı ağa harici bir sızma işleminin hizmeti kesintiye uğrattığını doğruladı.

Sony sözcüsü Satoshi Fukuoka firmanın 20 nisanda başlayan kesinti süresince detaylı bir araştırma gerçekleştirdiğini söyledi. Sony'nin henüz kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin çalınıp çalınmadığı konusunda emin olmadığını ama eğer böyle olduğu anlaşılırsa kullanıcılarını hemen bilgilendireceğini söyledi.

Sony resmi PlayStation blogunda pazartesi günü açıklama yapan Patrick Seybold kesintinin ne zaman biteceği konusunda kesin bir bilgi vermiyor: "Maalesef, şu an paylaşacak bir zaman bilgisi yok, bilgi edindikçe sizlerle paylaşacağız."

Seybold cumartesi günü Sony'nin sistemlerini, ağ altyapısını güçlendirmek için, tamamen tekrar inşa ettiğini söyledi.

Oyuncular çevrimdışı olarak oynayabiliyorlar fakat konsolun temel özelliklerinden biri olan Internet üzerinden çevrimiçi oynayamıyorlar.

Japon elektronik devinin iki hacker için hukuki işlem uygulamasını hoş karşılamayan Anonymous hacker grubundan şüpheleniliyordu ama grup Cuma günü websitesinde "Bu sefer biz yapmadık" yazmış.

http://www.foxnews.com/scitech/2011/04/ ... dit-cards/
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you freeCevapla