Mac OS X 10.6.6 Universal Snow Leopard - İntel cpu İçin

Linux ve Unix tabanli isletim sistemlerini hep beraber tanıyıp öğreneceğiz.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 827
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

Mac OS X 10.6.6 Universal Snow Leopard - İntel cpu İçin

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 24 Nis 2011, 02:51

Resim

Kurulum:

1.Kurulum DVD’ nizi DVD Sürücünüze Yerleştirin.

2.Bilgisayarınız Kapalıyken Power Tuşuna Basın. Açılış Esnasında ALT tuşuna Basılı Tutun.

3.Karşınıza Apple BOOT Screen Gelecek. Burda Eski İşletim Sisteminiz Varsa Eski Diskiniz Gözükücektir Biraz DVD Sürücünüzdeki Mac Os X 10.6 Snow Leopard DVD’ sini Okuyana Kadar Bekleyin. Boot Ekranına Kurulum DVD’ si Belirdikten Sonra Seçip Enter’ la Devam Edin.

4. Karşınıza Dil Seçimi Yapacağınız Kısım Gelecek. Apple Maselef Mac Os X ‘ ten Sonra Türkçe Dil Paketini Standart Kurulumdan Kaldırdı. İnternet Üzerinden Biraz Araştırma İle Türkçe Dil Paketini Bulmak Mümkün Ancak İngilizce Kullanmanızdır Zira Sistem Update’ lerinden Tam Anlamıyla Faydalanmanız Ancak Bu Şekilde Mümkün Olacaktır.

5. Continue Deyip Devam Edin.

6. Lisans Sözleşmesini Kabul Edip Devam Ediyoruz.

7. Eğer Sıfır veya Diski Yenilenmiş Bir Makinaya Kurulum Yapıyorsanız Bu Uyarıyla Karşılaşmanız Gayet Normal Çünkü Henüz Diskinizi Mac OS Extended (Journaled) ile Biçimlendirilmedi. Diskinizi Formatlamak İçin Kurulum Ekranın Üst Kısmındaki Menüden Utilities’ e Gidip Burdan Disk Utility’ yi Açıyoruz.

8. Şimdilik Kurulum İçin Kurulum Yapacağımız Diski Seçip Partition Bölümünden Mac Os Extended (Journaled)’ ı Seçip Diskimizi Formatlıyoruz. Formatlama İşlemi Tamamlandıktan Sonra Disk Utility’ ı Kapatıp Kurulum Ekranına Dönüyoruz.

9. Artık Disk İle Alakalı Bir Sıkıntımız Olmadığı İçin Uyarı Ortadan Kalkacak. Kurulum Yapabileceğimiz Diskler Görüntülenecektir. Burda Standart Kuruluma Devam Edeceksek Install Tuşuna Basıp Devam Edebilirsiniz ve Kurulum Başlar. Ancak İsterseniz Customize Diyip Kurulumunuzu Özelleştirebilirsiniz.


10. Birçok Eklentiyi Varsayılan Ayarlarda Yükler Fakat Disk Alanından Kazanmak Adına Bu Ekranda Kullanmayı Düşünmediğiniz Eklentileri Kaldırabilirsiniz. Bu Kısımdaki İşiniz Bittiyse Ok Tuşuna Ardından Install Tuşuna Basın.

11. Kurulum Bittikten Sonra Cihazınız Reset İsteyecektir. Cihazınız Açıldıktan Sonra Gerisi Tamamen Kişisel Bilgileriniz. Cihaz Sizden Kullanıcı Adı / Bilgisayar Adı vb… Bilgileri İsteyecektir.

Not: Linkler uyumludur karışık indirebilirsiniz...

Kod: Tümünü seç

http://www.fileserve.com/file/Vjakkvs
http://www.fileserve.com/file/ekhEe6X
http://www.fileserve.com/file/KV8WVuD
http://www.fileserve.com/file/vMYQZjp
http://www.fileserve.com/file/DTevjTX
http://www.fileserve.com/file/CcAKFZA
http://www.fileserve.com/file/775KDDe
http://www.fileserve.com/file/J3P337F
http://www.fileserve.com/file/u34C5kA
http://www.fileserve.com/file/nMA4Mm9Cevapla