teknoloji bilgi kaynak siteleri

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
Mesajlar: 1120
Kayıt: 25 Nis 2010, 08:39
cinsiyet: Erkek
Konum: internet
İletişim:

teknoloji bilgi kaynak siteleri

Mesaj gönderen lord_leo » 16 Nis 2011, 13:49

Chip www.chip.com.tr
CNET Türkiye http://cnetturkiye.com 
PC Net www.pcnet.com.tr
BT Haber www.bthaber.com.tr
Ev Elektroniği & Teknolojileri Dergisi www.htdergi.net 
Byte www.byte.com.tr 
Level www.level.com.tr 
IT Business Weekly www.itb.com.tr 
Internetimiz www.internetimiz.com 
Windows & Net Magazine www.winnetmag.com.tr 
Computer World www.computerworld.com.tr
MacWorld www.macworld.com.tr
Archive www.archive.org
Cyber Atlas www.cyberatlas.internet.com
Cyber Geography www.cybergeography.org
Pew Internet www.pewinternet.org
Broadband Reports www.broadbandreports.com
Internet Traffic Report www.internettrafficreport.com
Extreme Tech www.extremetech.com
Wired www.wired.com
HotWired www.hotwired.lycos.com/webmonkey
The Register www.theregister.co.uk
Fortune Magazine www.fortune.com/fortune/technology
Silicon Valley www.siliconvalley.com
New York Times www.nytimes/pages/technology/index.html
Tech Web www.techweb.com
Technology Review www.technologyreview.com
PC Mag www.pcmag.com
What Is www.whatis.techtarget.com
Tech Target www.techtarget.com
Protonic www.protonic.com
Version Tracker www.versiontracker.com
Old Version www.oldversion.com
Driver Guide www.driverguide.com
Acronyms www.acronyms.ch
Ecoustics www.ecoustics.com
Find Tuturials www.findtutorials.com
Japan-Direct www.japan-direct.com
Mp3 Newswire www.mp3newswire.net
Dynamism www.dynamism.com
Kbalertz www.kbalertz.com
NetCraft www.netcraft.com
Ars-Technica www.ars-technica.com
Practically Networked www.praticallynetworked.com
Server Files www.serverfiles.com
Web Talk Guys www.webtalkguys.com
Get Net Wise www.getnetwise.org
Earth Web www.earthweb.com
Tom's Hardware www.tomshardware.com
AnandTech www.anandtech.com
Light Reading www.lightreading.com
Betanews www.betanews.com
PC Oyun www.pcoyun.net 
Online Dergi www.onlinedergi.net 
Dijital Nesil www.dijitalnesil.com 
Dalnet Teknoloji Haberleri www.dalnetbulteni.com 
C/Net www.cnet.com
ZDNet Ratings & Reviews www.zdnet.com 
PC Connection www.pcconnection.com 
Computers4Sure www.computers4sure.com 
PCMall www.pcmall.com
Mac Buyers www.macmall.com 
Amazon Electronics www.amazon.com/electronics
Free Software Downloading http://filelibrary.com 
Information World www.infoworld.com 
Active Buyer's Guide www.activebuyersguide.com 
Buying Software www.download.com 
Palmgear www.palmgear.com 
Palm www.palm.com
Pda Street www.pdastreet.com
Pda Geek www.pdageek.com
Handango www.handango.com
Vindigo www.vindigo.com
Avantgo www.avantgo.com
Software Reviews www.itreviews.com 
Software Downloads www.extremetech.com 
Tucows http://tucows.com 
Technology Research News www.trnmag.com 
New Scientist www.newscientist.com 
Emerging Technologies www.technologyreview.com
Technology Insider www.technologyinsider.com 
SlashDot www.slashdot.org
 Idg.net www.idg.net 
NetSurfer Digest www.netsurf.com/nsd 
PC Magazine www.pcmagazine.com.tr
ZD Net Tr www.zdnet.com.tr 
Ocal Net www.ocal.net 
Internet.com http://turk.internet.com
Reference Guide www.whatis.com 
Computer & Internet Technology www.webopedia.com 
Internet Magazine www.internet-magazine.com
MIT's Tech Review www.techreview.com 
Boardwatch Magazine www.boardwatch.com
Byte Magazine www.byte.com
InternetWire www.internetwire.com 
PC Novice www.pcnovice.com 
FileMine www.filemine.com 
Hotwired http://hotwired.lycos.com/frontdoor
The Industry Standard www.thestandard.com
Upside www.upside.com
Red Herring www.redherring.com
iWorld www.iworld.com
Ugeek www.ugeek.com
The Register www.theregister.co.uk
Future Net www.futurenet.com
Time www.time.com/time/digital
CNN the Dot http://cnn.com/thedot
Fast Company www.fastcompany.com
Brill’s Content www.brillscontent.com
Wired News www.wirednews.com
Web Week http://pubs.iworld.com/ww-online
News www.news.com
Internet World www.internetworld.com
Internet.com www.internet.com/sections/news.html
Research Buzz www.researchbuzz.com
Media Info www.mediainfo.com
Netsurfer Digest www.netsurf.com/nsd
E-business www.business2.com
WebDeveloper www.webdeveloper.com
Windows Internet Magazine www.winmag.com
Yahoo! Internet Life www.zdnet.com/yil
Yahoo http://computers.yahoo.com
Journals www.utexas.edu/computer/vcl/journals.html
Intelligence www.intelligence.com/all.asp
Tech Sightings www.techsightings.com
Online Inc www.onlineinc.com
Ultimate Resource Site www.ultimateresourcesite.com
Newslinx www.newslinx.com
Computer & Internet Technology www.pcwebopedia.com
Internet News www.internetnews.com 
Internet News Bureau www.newsbureau.com
Dr. Dobb's Web Site www.ddj.com
Developer http://developer.earthweb.com
Computer User www.computeruser.com
Macaddict www.macaddict.com
Specialized Systems Consultants www.ssc.com
CMP Technology Network www.cmpnet.com
Network Magazine www.networkmagazine.com
Computer News www.computernewsdaily.com 
Computer User www.computeruser.com 
CPU-Central www.cpu-central.com 
BetaMag www.betamag.com 
Desktop-Journal www.desktop-journal.com 
ComputerEdge www.computeredge.com 
Information Week www.informationweek.com 
Computer Design www.computer-design.com 
Computer Link Magazine www.computerlinkmag.com 
Computing www.computing.net 
Computerist Magazine www.p3p.com 
Computing Review www.crev.com 
InfoWorld www.infoworld.com 
Mac In Touch www.macintouch.com 
Mac Only www.macsonly.com 
Mac Orchard www.macorchard.com 
Mac Review Zone www.macreviewzone.com 
Mac Speed Zone www.macspeedzone.com 
Mac Surfer www.macsurfer.com 
Mac Today www.mactoday.com 
Macintosh News www.macnn.com 
My Mac www.mymac.com 
Netpedia www.netpedia.com 
Tech Web www.techweb.com 
Smart Computing www.pcnovice.com 
Microsoft Cert. Prof www.mcpmag.com 
TechWeek www.techweek.com 
Online Magazine www.online-magazine.com 
WE Compute Magazine www.we-compute.com 
Win NT Mag www.winntmag.com 
Pen Computing www.pencomputing.com 
PCTV Magazine www.pctvmag.com 
PC Computing www.pccomputing.com 
PC Handbook www.pchandbook.com 
PC Netguide www.pcguide.com 
PC-News www.pc-news.com 
PC Quest www.pcquest.com 
PC-Today www.pc-today.com 
PC World www.pcworld.com 

Türk Internet Endüstrisi Portalı http://turk.internet.com 
Web 2.0 http://en.wikipedia.org/wiki/Web_2.0
Blackberry www.blackberry.com 
iPhone www.apple.com/iphone
iPod-Tablet www.apple.com/ipad
NET Türkiye http://cnetturkiye.com 
WordPress-Free Blogs www.wordpress.com 
vBulletin www.vbulletin.com
Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği www.tubisad.org.tr
Bilgisayarlı Eğitime Destek www.bilgisayarliegitimedestek.org
Türkiye Bilişim Derneği-Informatics Association www.tbd.org.tr 
Internet Teknolojileri Derneği www.inetd.org.tr 
Türk Telekom-ADSL Başvuru www.telekom.gov.tr 
Türk Telekom www.turktelekom.com.tr
Türkiye Bilişim Vakfı www.tbv.org.tr 
TUBITEK www.tubitek.org.tr 
Teknoloji Haber www.netkonomi.com 
TeknoTurk www.teknoturk.org
Tech Academy www.techacademy.com.tr
Internet Haftası http://internethaftasi.org.tr 
Uluslararası Arama Hattı www.alo811.com
Altın Örümcek Ödülleri www.altinorumcek.com 
Akademik Bilişim Konferansları www.ab.org.tr 
Telekomat www.telekomat.net 
Wapi www.wapi.com.tr 
Uydu İzle www.uyduizle.com
Ericsson Mobility World www.crea-world.com 
Blue Tooth Turkey www.bluetoothturkey.com 
 Turkish TV Channels in North America www.dfhnet.com 
Teknoloji Etkinlikleri www.teknolojietkinlikleri.com 
Stream TR www.streamtr.com 
Internet Konferansı http://inet-tr.org.tr 
Bilişim Zirvesi www.bilisimzirvesi.com.tr 
eDevlet www.edevlet.net 
Bilim ve Teknoloji www.bilimveteknoloji.com 
Compex Uluslararası Teknoloji Fuarı www.compex.com.tr 
Cebit Bilişim www.cebitbilisim.com 
Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı www.ttgv.org.tr
Internet Üst Kurulu http://kurul.ubak.gov.tr 
Türkiye Bilişim Derneği http://yeni-vizyon.gen.tr
Telsim www.telsim.com.tr
Aria www.aria.com.tr 
Türkcell www.turkcell.com.tr
Aycell www.aycell.com.tr 
Avea www.avea.com.tr
Imate Phone & Pocket PC www.imate.com
Nokia Cep Telefonu www.nokia.com.tr
Sony Ericsson Cep Telefonu www.sonyericsson.com
Ericsson www.ericsson.com.tr
Siemens Mobile www.siemens-mobile.com
Motorola Telefon www.motorola.com/tr
Samsung Telefon www.samsung.com.tr 
Philips Telefon www.philips.com.tr 
Panasonic Telefon www.panasonic.com.tr
Alcatel www.alcatel.com.tr
Modern Elektronik www.modern.com.tr
Free Internet Telephone www.skype.com
Jumbo Download Free Shareware www.jumbo.com 
Intel Centrino Mobile Technology www.intel.com/products/mobiletechnology 
Efes Uydu Internet Servisi www.efes.net.tr 
DirecWay Uydu Internet www.dexar.com
Kablo Internet Bilgisi www.interaktif.net.tr
Kablo Internet www.ultratv.net
ISDN Türk www.isdnturk.com
ADSL Türk www.adslturk.com
Fiber Türk www.fiberturk.com
EgeNet ISDN http://find.egenet.com.tr/isdn-nedir.html
Kiralık Hat (Leased Line) www.doruk.net
e-Kolay ADSL Abonelik www.e-kolay.net
Uydu Internet Servisi www.europeonline.com 
Uydu Internet Hizmeti www.superonline.com 
Uydu Internet Hizmeti www.net-com.com.tr 
Uydu Internet Servisi www.ihlasnet.com.tr 
Uydu Internet Servisi www.netiletisim.com 
Client Server Messaging Suite www.infonet.com.tr 
Uydu Internet www.forel.com.tr 
Uydu Internet www.akbesbilisim.com 
Uydu Internet www.lojistiksistem.com.tr 
Logo & Melodi www.logozil.com 
Cebimde www.cebimde.com
Melodi, Logo, Oyun Motorola Haberleşme www.setfon.com 
Cisco Systems www.cisco.com/tr 
KabloNet www.kablonet.com
Digitürk www.digiturk.gen.tr
ISDN-Integrated Services Digital Network www.telekom.gov.tr/isdn/isdn-sss.html 
DSL-Digital Subscribers Line www.telekom.gov.tr 
Dial Up-Internet www.rocktel.com.tr
DSL Broadband Internet Balantısı www.bnet.net.tr 
Voip-Internet Üzerinden Telefon Görüşmesi www.sahranet.com 
Mobilkom www.mobilkom.com.tr 
Tech Encyclopedia of IT Terms www.techencyclopedia.com 
Gizmodo www.gizmodo.com
T3 www.t3.co.uk
Worldwide Internet Cafes www.netcafes.com
Worldwide Internet Cafes www.netcafeguide.com
Cyber Cafes www.cybercafes.com
Cyber Cafes www.cybercaptive.com 
Internet Cafes http://yahoo.co.uk/internetcafes
Worldwide Internet Service Providers www.freedomlist.com 
Web Video Journals www.vidblogs.com
Broadband & DSL Info www.broadbandreports.com 
Online Tools http://cooltool.com 
Yapay-Zeka www.yapay-zeka.org 
InfoWorld www.infoworld.com 
Teknoloji www.hurriyetim.com.tr/teknonet.htm
Rozika www.rozika.com
Cepci www.cepci.com
Cepsayfam www.cepsayfam.com
Cep Telefonum www.ceptelefonum.com
Bilişim 2001 www.bilisim01.com.tr
Prodijital Kameralar www.prodijital.com 
BT Haber www.bthaber.com.tr
Call Back Milletlerarası Görüşmeler www.atfone-tr.com 
NetPCphone Internet Telefonu www.nettealo.com 
Web Kameraları www.prodijital.com
Capital-Elite www.capital-elite.com
Istanbul Emerging Markets Technology Showcase www.itshowcaseturkey.com 
Internet World Turkey www.internetworldturkey.com 
Internet2 www.internet2.org 
Tech Journey www.techjourney.com
Conferences & Tradeshows www.jupiterevents.com 
World of Cellular Secrets www.worldofcellularsecrets.com
Mobile Office www.mobileoffice.co.za
Mesaj http://messenger.msn.com
Mesaj http://web.icq.com
Mercury Center www.mercurycenter.com
Idg www.idg.net
CNN Technology www.cnn.com/technology
The Latest Technology News www.techreview.com 
Create a Live Radio Station www.live365.com
Wap Drive www.wapdrive.net
PC Uydu-Internet www.turkspace.net 
Teknolojim www.teknolojim.com
PC Uydu-Internet www.dexar.com 
CepTelTr www.cepteltr.com
Logizmo www.logizmo.com 
Kvk www.kvk.com 
Tekofaks www.tekofaks.com.tr 
e-Commerce Times www.ecommercetimes.com
Tech News www.technews.com 
SlashDot www.slashdot.org
ZDnet www.zdnet.com
New Scientist www.newscientist.com 
Information World www.infoworld.com 
Tech Newsletters www.earthweb.com 
Technocopia www.technocopia.com 
Tech Sightings www.techsightings.com 
The Standard www.thestandard.com
Hotwired www.hotwired.com
CNET News www.news.cnet.com
Technology Research News www.trnmag.com  
State & Local Government News www.govtech.net 
Tasty Bits From The Technology Front www.tbtf.com
Electronic Design & Technology News www.edtn.com
Technology Advocates www.mightymedia.com 
Salon www.salon.com
EOCenter www.eocenter.com
Handheld News.com www.handheldnews.com
CNET Wireless www.wireless.cnet.com
Everything Wireless www.everythingwireless.com
Xerox www.xerox.com.tr 
Palm Tr www.palm.com.tr
Palm www.palm.com 
Palm Gear www.palmgear.com
Palm Nearly Mobile www.nearlymobile.com 
Palm Downloads www.avantgo.com 
Imaging-Resource Reviews www.imaging-resource.com 
Cellmania www.cellmania.com
Let’s Talk www.letstalk.com
Direct Wireless www.directwireless.com
Think Mobile www.thinkmobile.com
PDAStreet www.pdastreet.com
Memo Ware www.memoware.com
Vindigo www.vindigo.com
Handspring www.handspring.com
Casio www.casio.com 
Shop Wireless www.shopwireless.com
Point www.point.com
Reasonware www.reasonware.com
PC to Phone www.deltathree.com
Save on Calls Between Turkey-USA www.netiletisim.net
Net2Phone www.net2phone.com
Save on Calls to Turkey www.turkishtel.com 
Dialpad-Save on Long Distance Calls www.dialpad.com
Talk-Save on Long Distance Calls www.talk.com 
Kuzey Amerika http://freecalls.mediaring.com
Sesli ve Video Görüntülü Görüşme www.visitalk.com
Media Ring www.mediaring.com
HotTelephone www.hottelephone.com
Pagoo Internet Phone www.pagoo.com
l-Link www.l-link.net
Internetten Uluslararası Telefon Görşmeleri www.phonefree.com

Bilgisayar Kullanım & Temel Bilgiler www.turkcenet.org 
Bilgisayar Kursu www.bilgisayarkursu.com
Bilişim Portalı www.knowhow.gen.tr
Bilişim Eğitim www.bilisimegitim.com
Bigisayar Eğitimi www.e-kadin.com
Worldwide Internet Cafes http://netcafes.com 
Worldwide Internet Cafes http://cybercaptive.com 
Internet Cafe Guide www.netcafeguide.com 
Donanım Haber www.donanimhaber.com 
Bilgisayar Öğren www.bilgisayarogren.com 
Teknoloji Haber www.netkonomi.com 
Teknokent www.teknokent.org 
e-Eğitim www.e-egitim.net 
TeknoTurk www.teknoturk.org 
Donanım www.pclabs.gen.tr 
Internetimiz www.internetimiz.com
Bilgisayar Kursu www.bilgisayarkursu.com 
Internet'le Tanışın http://yukle.superonline.com/int 
PC Dünyası www.pcdunyasi.gen.tr 
Internet Haftası www.internethaftasi.org.tr
Türkiye Bilişim Derneği www.tbd.org.tr 
Türkiye Bilişim Vakfı www.tbv.org.tr
Internet ve Hukuk Platformu www.ivhp.net
Internet Teknolojileri Derneği www.inetd.org.tr
Bilgi İşlem Hizmetleri Derneği www.tubisad.org.tr
Bilişim Muhabirleri Derneği www.bmd.org.tr
Tüketiciler Birliği www.tuketiciler.com
Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği www.telkoder.org.tr
Tıp Bilişim Derneği www.turkmia.org
Tüm Telekomünikasyon İşadamları Derneği www.tuted.org.tr
Türkiye Zeka Vakfı www.tzv.org.tr
CeBIT Bilişim Eurasia www.cebitbilisim.com
Web Dersleri www.webdersleri.com 
Türk.Internet www.turk.internet.com 
Türkiye Bilişim Vakfı & Internet Kuralları www.tbv.org.tr
Internet & Teknoloji www.rozika.net 
DetayNet www.detaynet.com
HarmanYeri www.harmanyeri.com
Sıkca Sorulan Sorular http://tef.sdu.edu.tr
Bilim Teknoloji www.bilimteknoloji.com
Temel Bilgisayar Eğitimi www.c-land.net 
Ders ve Yardım www.webliminal.com/search/index.html
Hosting Talk Forum www.hostingtalk.web.tr 
Web Arts Tech www.webartstech.com 
Ekhost Hosting www.ekhost.net 
Web Search Tutorial Sites www.refdesk.com/newsrch.html 
Frequently Asked Questions www.faq.com 
The Internet Archive www.archive.org 
Computer History www.computerhistory.org
Computer History www.pbs.org/nerds/timeline 
Electronic Frontier Foundation-Rights&Freedom www.eff.org 
Blogger Electronic Journals www.blogger.com 
Namebase www.namebase.org 
Internet Society www.isoc.org 
Internet History www.isoc.org/internet-history 
Free Internet Information www.freewebcentral.com
CyberGeography www.cybergeography.org
Information Technology Terms www.techencyclopedia.com 
Internet Beginner Guides www.internet101.org 
Web Site 101 www.website101.com 
Internet Yardım www.december.com/web/text
Starting Point www.stpt.com
Net Timeline www.pbs.org/internet/timeline
World Wide Web Consortium www.w3.org
w3History www.w3history.org
Reference Guide www.whatis.com 
Computer & Internet Technology www.webopedia.com 
Internet www.internet.com 
Net Surf Quiz www.netsurfquiz.com 
Research Buzz www.researchbuzz.com
New User's Directory http://hcs.harvard.edu/~calvarez
Beginner's Guide www.ukindex.co.uk/begin0.html
Internet Statistics www.cyberatlas.com
Internet Stats www.internetstats.com
Domain Statistics www.domainstats.com
Dot Com Facts www.dotcom.com/facts/intcountries.html
Gomez Advisors Rankings www.gomezadvisors.com 
Rating Spot www.ratingspot.com 
Weblogs www.weblogs.com 
Statistics & Surveys www.nw.com/zone/WWW
Online World Resources Handbook http://login.eunet.no/~presno
The Internet for Beginners www.cs.indiana.edu/docproject/zen
Internet Rehberi www.netguide.com
Web Archive http://webarchive.org 
Internet Dictionary www.netlingo.com 
Library of Congress Guides To The Internet http://lcweb.loc.gov/global/explore.html
Life on the Internet www.screen.com/loi
Surfing the Web www.cochran.com/start/guide
NeoPlanet www.neoplanet.com
Browser Watch http://browserwatch.internet.com
AdFilter www.adfilter.com
Cyber-Rights www.cyber-rights.net
Internet Rehperleri www.deskref.com
Web Novice www.webnovice.com
Tech News www.technews.com 
CNN the Dot www.cnn.com/thedot
Online Kütüphane http://lib-www.ucr.edu
iWorld www.iworld.com
Handy Guide www.ahandyguide.com
Fixing Your Bugs www.annoyances.org
UGeek www.ugeek.com
Computer Buyer www.computerbuyer.co.uk
SlashDot News www.slashdot.org
The Registrar News www.theregister.co.uk
FutureNet www.futurenet.com
Computer Graphics Programs and Techniques www.pcartist.com
Internet User Guidelines and Suggestions www.fau.edu/rinaldi/net/index.html
Writing and the Information Superhighway www.umich.edu/~wbutler/UC153Syl.html
Web Topics http://pubs.iworld.com/ww-online
Information Activism www.activism.org
Internet Conference Calendar http://conferences.calendar.com
Internet Proposals & the Future www.ietf.cnri.reston.va.us/1id-abstracts.html
Future of the Internet-Internet 2 www.internet2.edu
Scout Report Resources http://scout.cs.wisc.edu/report
Internet News www.time.com/time/digital
Internet News www.internetnews.com
Internet Wire www.internetwire.com
Tech News www.news.com
Guru www.guru.com
The Standard www.thestandard.com
Intellectual Property Network www.delphion.com/gallery
Internet www.internet.org 
Internet Scavenger Hunts www.netsquirrel.com/hunt/about.htm
Internet Life www.zdnet.com/yil
idrive www.idrive.com
Learn the Net www.learnthenet.com
BigFoot www.bigfoot.com
NameDroppers www.namedroppers.com
Backflip www.backflip.com
Ditto www.ditto.com
Homestead www.homestead.com
Quickbrowse for Better Surfing www.quickbrowse.com
Internet Addiction www.internetaddiction.com
Computer Addiction www.computeraddiction.com
Internet for Beginners http://netforbeginners.about.com
About-the-web http://about-the-web.com
The Register www.theregister.co.uk
Tech Encyclopedia www.techweb.com/encyclopedia
WebWise www.bbc.co.uk/webwise
Wired News www.wired.com/news
Ben Giderim, Tadım Kalır...



Cevapla