Wordpress.com hack edildi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29031
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Wordpress.com hack edildi

Mesaj gönderen velociraptor » 14 Nis 2011, 20:27

Resim

Wordpress.com'un ardındaki firma Automattic bilgisayar korsanlarının güvenliği aşıp çeşitli sunucularına girdiklerini ve üzerlerindeki bilgileri ele geçirdiklerini duyurdu.

Automattic ve WordPress kurucusu Matt Mullenweg çarşamba günkü olayda düşük-seviye root erişimi yapıldığını söylüyor. Firma hangi bilgilerin çalınmış olabileceğini tespit için kayıtları inceliyor ve güvenlik açıklarını kapatmak için yamalar üzerinde çalışıyor.
Kullanıcı bilgilerinin çalınmamış olacağı tahmin ediliyor fakat henüz araştırma bitene kadar kesin birşey söylenmiyor.

Mullenweg firma blogunda "tahminlerimizce kaynak kodlarımız ele geçirilip kopyalanmış. Çoğu kodumuz açık kaynaklı olsa da bize ve firma ortaklarımıza ait kodlarda önemli veriler var. Fakat ele geçirilen bilgilerin sınırlı olduğu görülüyor."

WordPress 2009 yılında da bir güvenlik açığı sebebiyle gizli yönetici hesapları yaratılması problemi ile de karşılaşmıştı.Bugünkü sızma olayı çok daha farklı. Eğer kendi web sitenizde wordpress'iniz varsa bu sızma olayından etkilenmiyor olmanız gerekiyor, fakat Automattic şifrelerin güçlü şifreler ile değiştirilmesini tavsiye ediyor.

Kaynak
http://mashable.com/2011/04/13/wordpres ... ty-breach/
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you freeCevapla