Sık Kullanılanlar Listesini Kopyalamak

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
Mesajlar: 1124
Kayıt: 25 Nis 2010, 08:39
cinsiyet: Erkek
Konum: internet
İletişim:

Sık Kullanılanlar Listesini Kopyalamak

Mesaj gönderen lord_leo » 10 Nis 2011, 16:33

"Sık Kullanılanlar" listesine eklenen sitelere "bookmark" adı verilir. Bookmark'ların bizlere sağladığı en önemli avantaj, kuşkusuz zaman kaybını önlemeleridir. Bir siteyi "Sık Kullanılanlar" listesine eklerseniz, bir dahaki sefer o siteye girmek için adresi tuşlamanız gerekmez. Daha da önemlisi, unuttuğunuz bir adresi aramak için zaman harcamak zorunda da kalmazsınız.

Internet üzerinde uzun süre sörf yaptıktan sonra, "Sık Kullanılanlar" listesinin de başa çıkılamayacak kadar uzun bir hal aldığını görebilirsiniz. Örneğin listeyi organize etmekte ya da görüntülemekte problemler yaşamanız mümkün. Aşağıdaki adımları izleyerek, listeyi kağıt üzerine nasıl yazdırabileceğinizi veya dosya olarak nasıl saklayabileceğinizi öğreneceksiniz. Böylece, listede yeni siteler için yer açmış olacaksınız.

1- Internet Explorer penceresini açın. Eğer internete bağlıysanız, giriş sayfası görüntülenecektir.

2- "Dosya" menusunu açın ve "Al ve Ver" satırına tıklayın. "Alma / Verme Sihirbazı" başlıklı yeni bir pencerenin açıldığını göreceksiniz.

3- Ekranda yazılanları okuyun ve "İleri" düğmesine basın. Bu sayede bir sonraki adıma geçmeniz mümkün olacaktır.

4- "Sık Kullanılanları Ver" satırını seçin ve tekrar "İleri" düğmesine tıklayın.

5- Yeni pencerede, iki farklı seçenek arasından (tüm listeyi ya da sadece belirli klasörleri seçmek) seçim yapabilirsiniz.

6- Seçiminizi yaptıktan sonra "İleri" düğmesine basın. Yeni pencereden "Dosya veya Adrese Ver" seçeneğini işaretleyin ve ilgili alana dosya ismini / nereye kaydedileceğini girin. "Bookmark.htm", programın dosyaya otomatik olarak verdiği isimdir. Eğer isterseniz, bu ismi kolayca değiştirebilirsiniz. Tüm ayarlar tamlandığında "İleri" düğmesine basın.

7- Son pencerede "Son" düğmesine tıklayın. "Sık kullanılanlar başarıyla verildi" uyarısı ile karşılaşacaksınız.

8- Şimdi, dosyayı kaydettiğiniz klasörün içerisine göz atın. Dosyanız orada sizi bekliyor olacak. Simge üzerine çift tıklayın ve dosyayı açın. Dosya, Internet Explorer penceresinde açılacaktır.

9- Belge açıldığında, araç çubuğunda göreceğiniz "Yazdır" düğmesine basın ve listenizin kağıt üzerine basılmasını sağlayın.
Ben Giderim, Tadım Kalır...Cevapla