Windows Deneyim Dizini nedir?

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
Mesajlar: 1124
Kayıt: 25 Nis 2010, 08:39
cinsiyet: Erkek
Konum: internet
İletişim:

Windows Deneyim Dizini nedir?

Mesaj gönderen lord_leo » 10 Nis 2011, 12:00

Resim

Windows Deneyim Dizini, bilgisayarınızın donanım ve yazılım yapılandırmasının özelliklerini ölçer ve bu ölçüyü temel puan adlı bir sayıyla gösterir. Temel puan ne kadar yüksek olursa, bilgisayarınız özellikle ileri düzeyde ve kaynak tüketen görevleri yaparken düşük temel puanlı bilgisayarlara göre genellikle daha iyi ve daha hızlı çalışacak demektir.

Her donanım bileşeninin ayrı bir alt puanı vardır. Bilgisayarınızın temel puanı en düşük alt puanla belirlenir. Örneğin, bir donanım bileşeninin en düşük alt puanı 2.6 ise, temel puan da 2.6'dır. Temel puan çeşitli alt puanların bir ortalaması değildir.

Bilgisayarınızın temel puanına uygun program ve yazılımları güvenerek satın almak için temel puan özelliğini kullanabilirsiniz. Örneğin, bilgisayarınızın temel puanı 3.3 ise, Windows'un bu sürümü için tasarlanmış olan ve temel puanı 3 veya daha düşük olan bilgisayarları gerektiren yazılımları gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Temel puanlar şu an için 1,0 – 7,9 arasıdır. Windows Deneyimi Dizini, bilgisayar teknolojisindeki gelişmeleri dikkate alacak şekilde tasarlanmıştır. Donanım hızı ve performans arttıkça daha yüksek temel puan aralıkları etkinleştirilecektir. Dizinin her düzeyinin standartları genellikle aynı kalır. Ancak bazı durumlarda düşük puanlar verebilecek yeni sınamalar geliştirilebilir.

bilgisayar sağtık/ özellikler / windows deneyim dizini.
Ben Giderim, Tadım Kalır...Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29114
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: Windows Deneyim Dizini nedir?

Mesaj gönderen velociraptor » 10 Nis 2011, 19:22

Bende 3.1 mesela
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla