Modemi programla resetleme

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Modemi programla resetleme

Mesaj gönderen velociraptor » 26 Mar 2011, 10:58

Resim

Adim 1.) Öncelikle eger yoksa
http://jdownloader.org/knowledge/wiki/r ... tools/upnp
bu linkten programi indirin. indirdiginiz programi önce bir deneyin eger çift tiklayip çalistirdiginizda ip degisiyorsa (ki bunu modemin en solunda internet yazan kisminin kisa bir süreligine kirmizi yanip tekrar yesile dönmesinden anlayabilirsiniz) direk Adim 7'e geçebilirsiniz.

Adim 2.) Çalismadi mi. O zaman internet explorer'i açiyoruz (veya ne kullaniyorsaniz, opera, firefox... v.b.) adres çubuguna ip adrsini yazip modem arayüzüne giriyoruz. Burada kullanici adi ve sifre kisimarini doldurup ok butonuna basiyoruz. (Enter'a basmayin ok butonuna basin)

Adim 3.) Gelen ekranda en solda bir kisayol menüsü mevcut oradan Gelismis'i tiklayin. Gelismis'e tikladiginizda karsiniza gelen ekranda "Evrensel Tak ve Oynat'a" tikalyin (yeri en solda ve üsten 2. simge üzerinde UPnP yaziyor)

Adim 4.) Karsimiza çikan ekrandaki 2 seçenegi de seçilmis hale getiriyoruz ve tamam diyoruz. Modem kismi ile isimiz bitti.

Adim 5.) Denetim masasindaki Wimdows Güvenlik Duvari simgesine çift tikliyoruz. Üst menüdeki özel durumlar kismi yazan yere tikliyoruz. Ve Progralar ve hizmetler menüsü altinda açilan kisimdan UPnP çerçevesi yazan yeri seçili hale getiriyoruz. Tamam'a basip burdan da çikabiliriz.

Adim 6.) Bu adimlari takip ettikten sonra programi bir kez daha çalistirip bu sefer ip'nin degistigini görüyoruz. umarim

Adim 7.) Jdownloader programini açiyoruz. Sirayla Ayarlar-Tekrar Baglan ve yöntem olarak da harici olani seçiyoruz. Komut kismina seç butonuna basarak programin bulundugu yerin dizin adresini koyuyoruz. Altta Use special executer for windows isaretli olmasin. islem tamamdir. Artik tekrar baglan'a bastiginiz ip 5-10 saniye içinde degisecektir.

Not: Eger tekrar baglan'a bastiginiz halde ip degismezse, test odasi yazan yerin altindaki ip degistir butonuna basin. Eger basarili olursa bu sefer tekrar baglan çalisir hale gelebilir. (Ben de öyle oldu)

Program çok güzel arkadaslar, ip degistirmesi 5 saniye falan sürüyor bende. O yüzden harika, modem Pirelli DRG A226G, ancak A225G için de çalisacagini tahmin ediyorum.

ALINTIDIR

ilaveten bakiniz:
Modem Restart kodlar ?

modeme girmeden Airties Marka Modeme Restart at .
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free