Hangi laptoplar alınmalı hangileri alınmamalı

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Re: Hangi laptoplar alınmalı hangileri alınmamalı

Mesaj gönderen lord_leo » 26 Mar 2011, 03:11

çevremde ipad ama win 7 olsun diyen çok kişi var.
olsa fenada olmaz tersine müh. çözüldüğü yazıyor ama ben deneme olanağım olmadı
Ben Giderim, Tadım Kalır...

tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 26 Mar 2011, 11:04

doğrudur, mac os x işletim sistemidir. ben orjinal apple ile alınan içinde mac os olarak kast ettim. fiyatını ben 7-8 bin lira larda biliyordum. demekki çok uçuk bir fiyatı yokmuş. lordleow aydınlattı. orjinal win 7 yüklü markasını şuan tam hatırlayamıcam. L.top da (asus-toshiba) mac os kurdum ama çok sıkıntılı 5 defa format atarak win 7 gelebildim tekrar. kendimin değil. düşe kalka tam konuya hakim olmasamda o gün biraz sinir ve hırsla yaptım. ne yazikki kedimin d.top pc imde başarılı sağlayamadım. mac os hdd leri görmedi. sonradan biçimlendirse bile kurmmuyor. jurnal format mac os. içinde dvd de şuan tr sürüm olan küçük bir iatkos s3 gömülü halde bir daha denimeyi düşünüyorum (forumdaki arkadaşlardan yardım alarak) konuyu biraz saptırdım. tam bilgim yok kendi deneyimlerimle ve çevremdeki insanlar (arkadaşlar) sokağa çıktığım zaman ya bana pc modeli markası ne olursa olsun bak derler. şunuda artık kesin ekleyebilirim. sordum.com ailesi ilede tanışınca son 5-6 ayda çok bilgim çoğaldı. on yıl pc gördüm sağlam hala sadece internette kullanmışlar o aile yurt dışaındaki çoğu ile görüşmek için. marka da önemlidir l.toplarda kullanma faktörü de pc nin ömrünü dahada uzataçak yollar gitmeli bence...

loveme
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen loveme » 27 Mar 2011, 11:38

apple pc hiç kullanma fırsatım olmadı.marka da önemlidir ancak en önemlisi bence bilgisayarın özellikleri ve parçlarının ne oldukları...
En son loveme tarafından 27 Mar 2011, 11:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

loveme
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen loveme » 27 Mar 2011, 11:40

velociraptor yazdı:Arkadasimin biri 1 yildir Apple laptopunu windows 7 yüklü halde kullaniyor , bizzat bende bir müddet o laptopu kullandim , acikcasi windowsla oldukca da basarili , sonra bu isi yaptirdigi ve bir yazilim firmasinin ortagi olan bilgisayar mühendisi kisinin nasil yapmis olabilecegini arastirdim ve cok ta zor olmadigini gördüm , internette bolca kaynak var , Apple ve Mac OS kullanan son kisi databank hocam idi , ve kendisine cok pisman olacagini daha alirken söylemistim , neticede 3 ay icinde satmak zorunda kaldi ama sattigi aslinda Apple laptop u degil onun isletim sistemi olan Mac OS idi
http://tr.wikipedia.org/wiki/Mac_OS_X
hm.Apple da hayal kırıklığı yaratabiliyor demek ki...

Ben arkadaşlarıma önermediğim pc leri alıyorlar yani dinlemiyorlar...Sonunda boşa para harcamış oluyorlar.Örneğin casper bilgisayar...Şimdi 5 çekirdeklisi varmış onun ancak parçaları olsun o kadar kalite değil ve 1 500 tl vermiş...Onun yerine amd işlemcili packard bell ya da toshiba çok güzel olurdu şeklinde söylemiştim.Ancak amd yavaş diyorlar ve intele çok odaklanılıyor...