İnternet hatası (ÇOK AMA ÇOK ACİL)

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Specialcafe
Byte3
Byte3

İnternet hatası (ÇOK AMA ÇOK ACİL)

Mesaj gönderen Specialcafe »

Arkadaslar benim internetle ilgili çok ama çok acil bir sorunum var.İnternete baglanıyorum, baglandı gözüküyorum ama hiçbir siteye giremiyorum ve hiçbir programla baglanamıyorum (messenger.. vs) ping atabiliyor hatta düzgün 88 ile baslyan IP de alıyor.Format attım bu seferde baglanıyor ancak bir süre sonra gene aynı probleme dönüyor.Lütfen acil yardım çok sinir oldum 5 gündür internetten uzagım :evil:
Eğer yeterince istersen herşeyi başarırsın...

Resim
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

modem ayarlarını tam girdiginden eminisin?
http://www.devasabilisim.com.tr - http://www.sefaaydin.net
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen ultrailker »

birinci nedeni modemden kaynaklanabilir. bir arkadasından falan modem alıp deneyebilirsin.
ikinci nedeni hattından olabilir baglı oldugun internet sirketini arayıp bilgi alabilirsin.
üçüncü nedeni eger format atarken D yi silmiyorsan D ye virüs vs. bulasmıs olabilir. güvenli kipte nod32 ile güzel bir tarama yapabilirsin.

benim nedenlerim bunlar bunlara bir bakarsın :wink:
Kullanıcı avatarı
Specialcafe
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen Specialcafe »

yok modem ayarlarını tam yaptım formatıda dün attım d'yi tamamen sildim.suan internete sorunsuz baglanıyor gibi görünüyor ve bu sekilde buraya giriyorum ama biliyorum ki biraz sonra sorunlar baslayacak :? Kablodan olabilirmi? biryerleri ezik filan olsa çünkü yeni bir kablo alıcamda :shock:

telekomu aradım sorun sizden dediler :oops: (ben adamlardan daha iyi bil. biliyorum :) )
Eğer yeterince istersen herşeyi başarırsın...

Resim
Kullanıcı avatarı
Mighty Mouse
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Mighty Mouse »

telekom öyle degilse mutlaka senin sistemindedir sorun.
evet dedigin gibi kablodan olabilir,ethernet kablosunun modmee veya bilgisayar giren uçlarındaki tırnaklar kırılmıs olabilir ve kendiliginden çıkıp çıkıp girmesine neden olabilir,bence sen onları bir güzel kontrol et
kolay gelsin
Selamlar
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen Bekir 65 »

en iyisi bi telekom´u ara ve herseyi anlat ve yardim edemezseler ozaman Mighty dedi gibi modemde bir sorun vardir.Sen bir yeni kablo al :D
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen ultrailker »

modem ile pc arasındaki bütün kabloları basından sonuna kadar takip et kopuk veya yıpranmıs yerler varmı diye bi kontrol et. olmassa baska bir modem ile dene baglanmayı. modemde sorun yoksa kesin kablodadır.