Wireless'ta son nokta: Kablosuz monitör

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28964
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Wireless'ta son nokta: Kablosuz monitör

Mesaj gönderen velociraptor » 11 Mar 2011, 19:54

Resim

Kablosuz teknolojiler hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldu. Fujitsu kablosuz teknolojilerin kullanımına yeni bir boyut getirecek kablosuz monitörü duyurdu.

Resim

Fujitsu, dünyanın en büyük bilişim fuarı olan CeBIT Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı'nda dünyanın ilk kablosuz ekranını tanıttı. 1 - 5 Mart 2011 tarihleri arasında Hannover, Almanya'da gerçekleşen fuarda sergilenen bilgisayar ekranının tasarım çalışmaları halen devam ediyor. Avrupa'nın lider BT altyapıları sağlayıcısı Fujitsu, büyük bir buluş olan SUPA (Smart Universal Power Access - Akıllı Evrensel Güç Erişimi) teknolojili kurumsal kablosuz modellerin üretimine önümüzdeki yıl başlamayı hedefliyor.

Hem elektriği hem sinyali kablosuz alıyor
Fujitsu'nun hem elektriğini, hem de sinyalini kablosuz bir şekilde alabilen "Koy, Çalıştır" Kablosuz Ekranı kurumlara sayısız avantaj sağlıyor. Kablosuz Ekran rahat taşınabildiği gibi, kablo karmaşasına son vererek daha temiz bir iş ortamı sunuyor. Ayrıca basit veri transferi özelliği sayesinde de kurum maliyetlerini azaltıyor.

Bu ekranın hiç kablosu yok
Kablosuz güç teknolojisi, Almanya Ekonomik İlişkiler Bakanlığı tarafından desteklenen bir araştırma projesi ve Avrupa'nın en büyük uygulama odaklı araştırma kuruluşu The Fraunhofer Enstitüsü tarafından geliştirildi. Fujitsu tarafından geliştirilen ekranın ise tamamen taşınabilir ve kablosuz olmasının yanı sıra hem güç hem de ekran sinyali için de kablosuz teknoloji kullanıyor olma özelliği bulunuyor. Bu yeni teknoloji "Koy, Çalıştır" bilişimine giden yolda önemli bir basamağı temsil ediyor. "Koy, Çalıştır" bilişim sayesinde ekranların sadece bir masanın üstüne basitçe yerleştirilmesi suretiyle çalıştırılması mümkün olacak.

Kablosuz ekranlar SUPA teknolojisini kullanıyor
22 inçlik (55.88 cm) kablosuz Fujitsu ekranlarda SUPA (Smart Universal Power Access - Akıllı Evrensel Güç Erişimi) teknolojisi kullanılıyor.

Kablosuz Ekran akıllı güç anteni sayesinde, mutfakta kullanılan endüksiyon ocaklarda veya elektrikli diş fırçası şarj ünitelerinde olduğu gibi son derece güvenli bir kullanım ortamı sunuyor. 10 metrelik bir alan içinde resimleri dizüstü veya masaüstü PC'lerden kablosuz USB üzerinden kolayca alabiliyor.

ALINTIDIR
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you freeCevapla