Hamursuz Pizza

Bayan üyelerimiz için ayrılmış bölümdür
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1

Hamursuz Pizza

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 10 Mar 2011, 09:57

Resim

Hamursuz Pizza Tarifi
Oca 2, 2011
Kategoriler: Sizden Gelenler
Etiketler: bezelye, garnitür, hamursuz pizza, havuç, karabiber, kaşar peyniri, ketçap, margarin, mayonez, patates, salam, sıvı yağ, sıvıyağ, sosis, tereyağ, tereyağı, Turşu Tarifleri, tuz.

Malzemeler

5-6 adet patates
2 çorba kaşıgı tereyağı veya sıvı yağ (ben sıvı yağ kullandım)
istenilen miktarda salam, sosis ve sucuk
1 su bardağından biraz daha çok rendelenmiş kaşar
tuz, karabiber (miktarı size bağlı)

üzeri için;
1 su bardağından az haşlanmış mısır
3-4 çorba kaşıgı hazır garnitür konservesi (havuç bezelye patatesten oluşan)
ketçap ve mayonez

Hazırlanışı

- Patatesleri haşlayarak pişirin. Haşlama işlemi bitince kabuklarını soyup karıştırma kabınızın içine rendeleyin,üzerine yağınızı ekleyin.
- küp küp dogranmış salam sucuk ve sosilerinizi de ekleyin, tuz ve kara biberinizi de ekleyerek kaşık yardımı ile malzemeyi karıştırın.
- fırın kabınızın tabanını da biraz yağlayın üzerine karıştırdığınız malzemeyi kaşık ile yayın.
- rendelenmiş kaşarlarınızı da malzemelerinizin üzerlerine ekleyin ,fırını 180 dereceye ayarlayarak 10-15 dk kadar kaşarlarınızı eritip fazla kızartmadan alabilirsiniz.
- Fırından çıkan hamursuz pizzanızın son aşaması için üzerine karışık garnitür ve haşlanmış mısırınızdan ekleyin, dileyen sadece bezelyeli de yapabilir burada damak zevkiniz neye uygunsa onu kullanabilirsiniz. Ben karışık garnitür ve mısır ekledim, ardından ketçap ve mayonezle üzerlerini istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz…
sıcak olarak servis yaparsanız daha güzel olacaktır…

Daha önce bu tarif ile karşılaşanlar bakınız; yakamoz yayınları oktay usta ile çay saati kitabı.
Ben tarifi burada gördüm kendi tarzıma göre ufak degişiklikler yaptım, herkese öneririm yaparken keyif alacaksınız…